Network Marketing jest doskonałym sposobem dla „przeciętnego Kowalskiego” aby stworzyć dodatkowy dochód. Koncepcja ta istnieje już od lat, i to nie zniknie w najbliższym czasie. Powód tej popularności jest prosty… to działa! Uwaga, bo jednak, wymaga to dużo pracy, a co najważniejsze, poświęcenia i cierpliwości. Najlepsze jest to, gdy jesteś w stanie stworzyć solidną sieć, praca staje się znacznie mniej czasochłonna. Prawie jak przejście na „autopilota”. Najważniejsze jest, aby dostać się tam tak szybko, jak to możliwe.

Oto tylko kilka wskazówek, które będą pomocne w maksymalizacji biznesu w marketingu sieciowym:

1. Używaj regularnie swoich produktów.

Jest to najważniejszy punkt z tego powodu, że jest to najbardziej ignorowana część każdej firmy marketingu sieciowego. Jak można oczekiwać, że odniesiesz sukces w biznesie, jeśli nie będzie nawet używać własnych produktów? Wydaje się głupie, że można tak robić, ale jest wielu, którzy nie korzystają ze swoich własnych produktów i zastanawiają się, dlaczego nie zarabiają żadnych pieniędzy. Zobowiąż się do korzystania ze swoich produktów na rok, i zobaczysz w jakim miejscu będziesz. Jak w każdym innym biznesie pieniądze biorą się tu z obrotu i pracy. Bez tego nie zbudujesz żadnego biznesu. 

Nieustannie się rozwijaj

To jest bardzo ważne! Musisz pozbyć się negatywnych myśli, czasami określanych jako „toksycznych”. Można to zrobić na wiele sposobów. Radzę czytać co najmniej 15 minut dziennie, ale staraj się dochodzić do 30 minut. Książki o marketingu i samorozwoju to świetny sposób, aby się rozwijać. Nie zapomnij o czasopismach branżowych, są one pełne wskazówek i porad. Oglądaj i zacznij słuchać szkoleń osób najlepiej zarabiających w marketingu sieciowym. Pierwszy rok w MLM to tak naprawdę rozwój osobisty. Bez niego nie staniesz się liderem, za którym pójdą inni. Karm swój umysł tylko tym co pozwoli Ci wzrasta każdego dnia w oczach swoich i całego świata. Wyłącz negatywne wiadomości ze świata, wyłącz radio , programy TV typu ,,ukryte prawdy” i inne gówna. Po co rozpraszać się w drodze na szczyt? Lecisz po swoje marzenia więc bądź pozytywnie nakręcony, bo to cudowna przygoda. Odrzuć wszystko co nastraja Cię negatywnie do osiągania swoich celów. 

3. Spędzaj tyle czasu, jak to tylko możliwe, z osobami wzwyż z Twojej linii sponsorskiej.

Te osoby powinny mieć tylko jeden cel na uwadze, aby pomóc Tobie osiągnąć sukces! Uwierz mi – na pewno wierzą w Ciebie bardziej niż Ty sam i być może bardziej od Ciebie pragną Twoich rezultatów. Pamiętaj, że Twoje wyniki są też ich wynikami. Wszyscy gracie do jednej bramki i to jest właśnie fascynujące w tym całym MLM-ie. To też najlepszy sposób na to aby mieć dostęp do ogromnej bazy wiedzy i informacji. Kontaktuj się z najlepszymi dystrybutorami w swojej grupie, lub w innych grupach, i zapytaj, jak oni to robią. Osoby, które osiągnęły wyższy wynik niż Ty mogą udzielić Tobie doskonałych rad i wskazówek. To biznes duplikacji. Wystarczy robić dokładnie te same rzeczy , jakie zrobiła osoba, która jest już tam dokąd Ty zmierzasz.

4. Przedstaw swoje produkty i plan marketingowy co najmniej jednej osobie dziennie.

Możesz to robić osobiście, albo wysyłać osoby na prezentacje. Pamiętasz jak powyżej napisałem, że marketing sieciowy wymaga dużo pracy? To właśnie na tym polega ta praca. To jest klucz do sukcesu. Samo przystąpienie do marketingu sieciowego, podpisanie umowy nic nie da. Jeśli ktoś Ci obiecuje, że wejdziesz do jakiegoś biznesu i nic nie robiąc tam zarobisz kokosy – to uciekaj od tej osoby gdzie pieprz rośnie. Pamiętaj, że pieniądze przed pracą są tylko w słowniku wyrazów obcych. Nie ważne ile czasu będziesz zapisany w strukturze, bo za „odsiadkę” pieniędzy tutaj się nie zarabia. Mogę jednak zagwarantować, że jeśli weźmiesz się do pracy i przez najbliższe pół roku każdego dnia pokażesz plan marketingowy przynajmniej jednej osobie, to zbudujesz strukturę. Będzie to struktura z wystarczającą szerokością i głębokością abyś otrzymywał dochód pasywny na poziomie, który zapewni stabilizacje finansową Tobie i Twojej rodzinie. Ale pamiętaj, że kluczem jest tutaj systematyczna praca.

5. Wsparcie dla Twojej struktury.

Całą książkę można by napisać na ten temat. Staraj się utrzymywać stały kontakt i zawsze chwal osiągnięcia swoich partnerów. Możesz nawet oferować nagrody za konkretne osiągnięcia. Tutaj dobrze sprawdzą się pieniądze, podróże, uznanie, lub inne nagrody, które pomogą zmotywować Twoją grupę. Nigdy nie baw się w szefa. To jest właśnie pięne w tym całym modelu biznesowym, że nikt dla nikogo tu nie jest ani szefem, ani pracownikiem. Nie możesz więc rozkazywać .Twój zespół to Twoi współpracownicy a nie Twoi robotnicy. Jedyne co możesz robić to ich inspirować, świecić przykładem, dawać wskazówki i w pewnym stopniu służyć im na początku ich drogi. Marketing sieciowy to codziennie powtarzane te same czynności tylko ciągle z nowymi osobami. 

6. Duplikacja Twojego działania przez osoby niezależne w Twojej strukturze.

Największy sekret tkwi w tym, że Ty i Twój zespół wykonujecie systematycznie proste czynności, które prowadzą do sukcesu. Prowadź prezentacje i systematycznie pokazuj nowym osobom możliwości. Naucz osoby w Twoim zespole robić to samo. W ten sposób pomnożysz efekt działań w nieskończoność i uzyskasz więcej czasu. Jak już wspominałem biznes marketingu sieciowego to przede wszystkim biznes duplikacji. Nie utrudniaj niczego , nie komplikuj. Stwórz bardzo prosty system i model działania, który będzie łatwy dla każdego. To sekret najlepiej zarządzających firm. W naszym żargonie mówi się nawet ,,Zgłupnij jak tylko możesz”, by zespół mógł Cię zduplikować. Jeśłi opracujesz dla swojego zespołu prosty plan działania dający rezultaty – najprawdopodobniej osiągniecie wspólny sukces. 

7. Twórz dużą bazę klientów.

Jest to kolejny w dużej mierze ignorowany, ale bardzo ważny, kawałek Twojej działalności w marketingu sieciowym. Wielu skupia się tak bardzo na zbudowaniu ogromnej struktury, że zapominają, ile zysku mogą również uzyskać poprzez sprzedaż swoich produktów klientom detalicznym. Niektórzy ludzie po prostu nie będą chcieli budować sieci, bez względu na to, jak wielkie możliwości daje system. To jednak nie znaczy, że nie będą osobiście zainteresowani produktem. Zrób tak aby byli po prostu Twoimi klientami. Jeśli zdobędziesz ich zaufanie to oni wrócą do Ciebie po więcej. Istnieje też szansa, że zainteresują się budowaniem biznesu w przyszłości. Bądź otwarty na taką możliwość i różne potrzeby ludzi.

8. Skup się na potrzebach swoich klientów.

Musisz dać im więcej niż oczekują i zawsze natychmiast odpowiadać na ich pytania. Zachowaj zasadę 80% czasu słuchać ludzi, a tylko przez 20% czasu mówić do nich. Jak wspomniano powyżej, klienci mogą być ogromnym źródłem przyszłych poleceń lub sami będą chcieli przystąpić do Twojej organizacji. Zdobądź ich zaufanie, bo wtedy zawsze możesz poprosić o polecenia, co prowadzi do rozwoju Twojego biznesu. 

9. Ustaw roczne, miesięczne, tygodniowe, dzienne cele i zapisuj je od największego do najmniejszego!

Być może słyszałeś wyrażenie, „Jak zjeść słonia? Kęs po kęsie”. Rozbijanie większego celu na mniejsze, będzie łatwiejsze do zrealizowania. Jest kluczem do sukcesu. Nie można po prostu zacząć od końca. Trzeba działać każdego dnia. Zapisywanie je w kolejności od większego do mniejszego spowoduje, że skupisz się na codziennych czynnościach, które doprowadzą Cie do większego celu. Jest to również świetny pomysł, aby prowadzić dziennik biznesowy codziennych czynności. To pomoże Ci stać się bardziej wydajnym i zorganizujesz lepiej swój czas.

10. Zrób to teraz!

Cała wiedza świata jest bezużyteczna, bez najważniejszego składnika. Ten „tajny” składnik jest pierwszym powodem niepowodzenia w marketingu sieciowym. Ten składnik to jest akcja! Pamiętaj, że każda wiedza jest bezużyteczna bez działania.

Wszystkie kroki, które opisałem dają prawie natychmiastowe rezultaty.

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu i mam nadzieję, że to naprawdę dostarczył cennych informacji, które pomogą Tobie i Twojej firmie rozwijać się i osiągnąć sukces.

Koniecznie zostaw swój komentarz i napisz jak Ci się podobało?

Zrealizuj Swój Największy Cel

Masz wielkie plany, ale nie wiesz się właściwie za to zabrać? Połową osiągnięcia celu jest jego właściwe wyznaczenie. Druga połowa to odpowiednie podejście do realizacji tego celu. Z tego poradnika dowiesz się jak wyznaczyć cel, ale różnie jak ten cel osiągnąć.

Wpisz adres email i pobierz poradnik teraz
Marcin Gurtowski
Latest posts by Marcin Gurtowski (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *