Wciąż nie możesz pojąć prostoty MLM-u? Myślę, że ten film doskonale ukazuje, że model biznesowy marketingu sieciowego wcale nie jest skomplikowany ale nie oznacza to, że jest łatwy. Zapraszam Cię do obejrzenia tego filmu.Na mnie osobiście zrobił duże wrażenie.

Jest to film z 2000 roku, a główną rolę zagrał młody Haley Joel Osment. Pewnie bardziej możesz kojarzyć go z filmu “Szósty zmysł” ze słynną sceną, w której aktor wypowiada słowa “I see dead people”. “Podaj dalej” (Pay it forward) to opowieść o młodym chłopcu, który w ramach pracy domowej wymyśla genialny projekt. Zadanie domowe ma na celu wymyślenie czegoś co zmieni świat. Dość trudne zadanie jak dla dwunastolatków, ale Trevor (tak ma na imię chłopiec) wziął sobie do serca to zadanie. Co ten film ma wspólnego z marketingiem sieciowym? Okazuje się, że dość dużo.

Projekt jaki wymyślił Trevor polega na zrobieniu czegoś dobrego dla innego człowieka. Pomocy w czymś czego ten człowiek nie może zrobić sam. Pomysł ten opiera się na tym aby pomóc trzem osobom. Następnie zobowiąże się każdą z tych osób, aby pomogła kolejnej trójce. To oznacza, że na tym etapie dziewięć osób skorzystało z pomocy i zobowiązało się pomóc kolejnej trójce, czyli łącznie dwudziestu siedmiu innym osobom. Plan zakładał, że to ma się rozwijać w nieskończoność w bardzo szybkim tempie. Nie zdradzę dalszego wątku filmu, bo być może zechcesz go obejrzeć.

Magia liczb w marketingu sieciowym

Przykład z filmu pokazuje jakie są możliwości, gdy pomoże się trzem osobom i przekaże się im ten sam plan pomocy trzem kolejnym osobom. Jest to zarazem genialny oraz naiwny plan. Genialny w swojej prostocie i możliwościach, ale również naiwny, bo opiera się na wierze, że każdy następny człowiek wykona ten plan. Czy rzeczywiście nie jest to możliwe do wykonania? Film pokazuje, że pomimo trudności i zniechęceniu ten plan zaszedł dalej niż można by było się tego spodziewać.

Marketing sieciowy jest świetnym rozwiązaniem, bo opiera się to na tym, że wiele osób wykonuje tak naprawdę niewielką czynność. Zadanie do wykonania w marketingu sieciowym nie jest skomplikowane, każdy powinien sobie z tym poradzić. Jest to prosta czynność łatwa do powielenia. To jest właśnie siła marketingu sieciowego. Nie musisz być wybitnym człowiekiem w jakiejkolwiek dziedzinie, wystarczy, że wykonasz prostą czynność i nauczysz robić to samo kolejne osoby. To działa tak samo niezależnie co dany marketing sieciowy oferuje. To mogą być suplementy diety, kosmetyki, usługi medyczne itp. Tak jak w filmie tutaj również to polega na tym aby zrobić coś dobrego dla innych osób. Marketing sieciowy jest szansą na zaspokojenie wielu potrzeb. Od potrzeb związanych z produktem, bo ludzie chcą być zdrowi, chcą mieć dostęp do najlepszych kosmetyków, chcą mieć dostęp do lekarzy bez kolejek, do potrzeb związanych z realizacją marzeń, stworzenie dodatkowego dochodu, wybudowanie domu, wakacje życia, rzucenie znienawidzonej pracy. To wszystko można osiągnąć za sprawą marketingu sieciowego. Zapewne niektóre osób pukają się teraz w czoło czytając tą treść. To są ignoranci, którzy nie rozumieją jak działa marketing sieciowy i czym on w ogóle jest. Natomiast wiele osób przekonało się osobiście o potencjale jaki ma marketing sieciowy. Nie twierdzę, że jest on idealny, bo idealnych rozwiązań nie ma. Natomiast sposób wynagradzania w marketingu sieciowym jest najbardziej uczciwy jaki można sobie wyobrazić. Jesteś wynagradzany wprost proporcjonalnie za swoją pracę i wyniki jakie osiągasz.

3, 9, 27…

Założenie jest genialne i jednocześnie niezwykle proste. Polega to na tym, że zapraszasz do biznesu sieciowego trzy osoby, a następnie zobowiązujesz te osoby aby zrobiły to samo. Inaczej mówiąc przyprowadzasz do firmy trzy osoby, aby zaczęły korzystać z produktu firmy, a następnie zobowiązujesz je aby zrobiły to samo. Wydaje się to proste, bo na co dzień przecież robimy to nieświadomie. Korzystamy z wielu produktów lub usług i polecamy je sobie wzajemnie. Przypadnie Ci do gustu restauracja to opowiesz o niej innym, kobiety polecają sobie salony urody, mężczyźni warsztaty samochodowe. Polecamy miejsca na spędzenie wakacji, sprzęt elektroniczny, film w kinie, żywność, leki i suplementy. Robimy to nieustannie nawet się nad tym nie zastanawiając.

Co się stanie jak zaprosisz trzy osoby do marketingu sieciowego, albo polecisz trzem osobom produkty, a następnie zobowiążesz ich aby zrobiły to samo? Z Twojego bezpośredniego polecenia będą jedynie trzy osoby. Jednak każda z tych osób przyprowadzi kolejna trójkę, to w drugiej linii będzie dziewięć osób. Każda z tej dziewiątki przyprowadzi kolejne trzy, a to zaowocuje tym, że w trzeciej linii będzie już dwadzieścia siedem osób. Zgadnij ile będzie osób w czwartej linii jeśli każda z tych dwudziestu-siedmiu osób przyprowadzi kolejną trójkę? Tak dobrze myślisz, to będzie osiemdziesiąt jeden kolejnych osób. Widzisz w jak szybkim tempie to się powiększa? Przyjrzyj się uważnie liczbom poniżej:

  • 1×3=3
  • 3×3=9
  • 3×3=27
  • 27×3=81

Czy te liczby i szybkość rozwoju nie robią wrażenia? Przy założeniu, że pomożesz trzem osobom w miesiącu i zaprosisz do biznesu, a następnie nauczysz każdą z tych osób robić to samo, to już po 6 miesiącach Twoja struktura będzie liczyć łącznie 3279 osób! To jest plan oparty na trzech osobach, a pomyśl tylko co się stanie jeśli zamiast trzech weźmiesz cztery osoby, albo pięć?

Czy jest to możliwe?

To co Ci teraz pokazałem, to jest matematyka. Z nią nie można dyskutować bo tak właśnie wyglądają fakty. Odpowiadając na pytanie, tak jest to możliwe, przynajmniej z matematycznego punktu widzenia. Rzeczywistość jaka jest każdy mniej więcej wie. Gdy ja po raz pierwszy usłyszałem o marketingu sieciowym byłem podekscytowany tym planem. Być może byłem równie naiwny jak ten dwunastoletni chłopiec z filmu i wierzyłem, że moja struktura w taki sposób rozrośnie się w błyskawicznym tempie. Wierzyłem, że opowiem o tym sposobie tylko kilku osobom, one również opowiedzą kilku kolejnym osobom i tak będzie się rozkręcać. Ależ byłem tym podekscytowany. Ruszyłem od razu do boju i zaprosiłem do biznesu kilka pierwszych osób. Brakowało mi przede wszystkim wiedzy i umiejętności aby pomóc im zrobić to samo. Może wtedy to by się dalej zaczęło rozwijać. Niestety na tym się skończyło, nikt poza mną nie zapraszał pozyskiwał kolejnych osób.

Okazuje się, że w marketingu sieciowym niezwykle istotna jest edukacja i system. W pojedynkę nie zbudujesz dużej organizacji, ale wraz z zespołem jesteś w stanie to zrobić. Pisałem o tym wcześniej ale zapamiętaj to, że marketing sieciowy polega na tym, że wiele osób robi niewiele, co przynosi niesamowite rezultaty. Sam fakt, że zaprosisz kilka osób do współpracy prawie zawsze nic nie da. Kolejnym krokiem jest nauczenie tych osób i zobowiązanie ich do tego, że również mają zaprosić kolejne osoby do współpracy. Lecz na tym to się nie kończy, pozostaje ostatnia czynność. Teraz Twoim zadaniem jest pokazanie swoim osobą jak mają nauczyć i zobowiązać swoje osoby do tego aby zrobiły to samo. Poza tym ważny jest system, w którym będą pracować partnerzy. Jeśli wszystkie osoby będą dokładnie wiedziały co mają robić, to ten plan będzie łatwiej zrealizować. Taki system może po prostu opierać się na tym, że osoby zapraszają kolejne osoby na prezentacje, które odbywają się cyklicznie.

Co jeśli zaproszona przeze mnie osoba nikogo nie zaprosi?

Świat nie jest idealny, ludzie zawodzą i nie wszyscy wykonają ten plan. Załóżmy, że zaprosisz trzy osoby do współpracy, dwoje z nich zaprosi kolejne, ale jedna nic nie zrobi, co wtedy? Nic na siłę, jak ktoś nie chce to go nie zmuszaj, nie przekonuj. Poszukaj po prostu innej osoby, którą zaprosisz do biznesu i która wykona plan. Czasami trzeba dłużej poszukać i więcej osób rekrutować, aż trafisz na te trzy konkretne osoby. Jak szukasz ludzi do pracy to też wiele przejdzie przez etap rekrutacji, aż znajdziesz właściwą. Najważniejsze jest to aby się nie zniechęcać i się nie poddawać. Gra jest zdecydowanie warta świeczki,

a jak Ty myślisz?

Zrealizuj Swój Największy Cel

Masz wielkie plany, ale nie wiesz się właściwie za to zabrać? Połową osiągnięcia celu jest jego właściwe wyznaczenie. Druga połowa to odpowiednie podejście do realizacji tego celu. Z tego poradnika dowiesz się jak wyznaczyć cel, ale różnie jak ten cel osiągnąć.

Wpisz adres email i pobierz poradnik teraz
Marcin Gurtowski
Latest posts by Marcin Gurtowski (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *