Chyba nie ma na świecie człowieka, który podąża tylko i wyłącznie prostą drogą do celu. Zgodzisz się chyba ze mną?

Każdy z nas popełnia błędy, ale nie każdy wyciąga z nich wnioski.

Świat, w którym żyjemy, daje nam ogrom możliwości do startu w drodze do sukcesu, ale niestety ten sam świat daje nam również mnóstwo pokus.

W dzisiejszych czasach prawie każdy ma telewizje, telefon, smartfona z internetem czy też tablet.

Przeciętny Kowalski kończy szkole, znajduje jakąś prace, zakłada rodzinę. Jego życiowa wędrówka kończy się przed 30-stką, a życie przejmuje AUTOPILOT-dom, praca, telewizja, czasem jakiś wypad z rodziną na wycieczkę.

Oczywiście nic w tym złego, w końcu coś się od życia należy prawda 😉? Jak to mówią, wszystko jest dla ludzi! TAK! Zgadzam się, ale nie w takich ilościach.

 Czasy się zmieniły, technologia poszła do przodu, a świat idzie z postępem, to dlaczego 70% ludzi na świecie cofa się w swoim człowieczeństwie?

 Gdzie ta chęć walki za lepszym jutrem? Gdzie ta odwaga? Gdzie do cholery jest ta radość z życia, jakie masz?

Przyzwyczailiśmy się do posiadania i cieszenia z rzeczy, które dają nam chwilową radość, a przy okazji złość, frustracje czy też smutek i żal.

Obecnie żyjemy w czasach, gdzie najłatwiej jest odnieść sukces, a możliwości posiadania dóbr materialnych jest tak wiele, jak nigdy wcześniej.

Dlaczego więc, zamiast to wykorzystać, oddalamy się od swoich pragnień jeszcze bardziej mówiąc:
,,Byle by gorzej nie było” , ,,Będzie co ma być”

Troszkę się rozpisałam, ale zanim przejdę, tak naprawdę do sedna chcę, żebyś zrozumiał i spojrzał wstecz. Chcę, żebyś przez chwile pomyślał, jak cudowny jesteś i jaką masz w sobie moc, aby walczyć o swoje lepsze jutro.

Tak jak wspomniałam od ówczesnego świata mamy wiele dobra, jak i zła.

Telewizor, Telefon, Tablet = INTERNET

Telewizor gości niemal w każdym polskim domu, a oglądanie wiadomości i seriali stały się dla większości ludzi nawykiem, bez którego nie da się żyć.

Marnujemy dużo czasu na życie bohaterów z serialu, denerwujemy się tym, co jest po drugiej stronie ekranu, zamiast skupiać się na własnym życiu.

W okresie od stycznia do maja 2017 roku średni dobowy czas oglądania telewizji przez przeciętnego Polaka wyniósł 4 godziny i 36 minut-wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Dodam, że czas ten wydłuża się kolo 2 minuty rocznie.

Telewizja to medium, które jest nastawione na wzbudzanie emocji. Efektem nadużywania jej jest spadek ilorazu inteligencji, zdolności rozwiązywania problemów, kreatywności i panowania nad emocjami. Jednym słowem Mózg zmienia się w sieczkę. 

Telewizja sama w sobie nie jest zła, daje dużo radości i odpręża, ale trzeba jej używać z umiarem.  Jeśli chcesz się czasem zamulić to jasne, obejrzyj serial bądź film, ale nie nasiąkaj tym bo to Cię zgubi.

Z reguły, jeśli ktoś nie siedzi przed telewizorem, to tylko dlatego, że zastępuje ta przyjemność inną. Obecnie granie na telefonie czy komputerze stało się tak popularne, jak kiedyś skakanka, zabawa w klasy, Państwa i Miasta, statki czy eurobiznes. Pamiętasz jeszcze te zabawy😍? 

Niestety poświęcamy zbyt dużo czasu na technologie. Cieszymy się siedząc na Face Book, Instagramie, czy na innych platformach internetowych, ale przy okazji, fundujemy sobie również gorsze samopoczucie.

Te urządzenia, bez których nie potrafimy już żyć, poza chwilową radością,  powodują również bezsenność, problemy ze wzrokiem i słuchem, ból kręgosłupa, ból głowy, zaburzenia psychiczne, chorobę SMS-ową.

Ach ten internet, pojawił się i podbił świat. Tyle można się nauczyć, korzystając z jego usług, a jednak, wybieramy marnowanie czasu na pierdoły. 

W jaki sposób zmienić złe nawyki i wykorzystać potencjał, jaki daje nam technologia?

A więc w pierwszej kolejności skróć czas, jaki poświęcasz na telewizje.

Czy naprawdę obchodzi Cię, jak się skończy sprawa w sądzie w serialu ,,M jak Miłość” ? (nie oglądam, weszłam w zwiastun ostatniego odcinka). Oglądając te głupoty, odbierasz sobie energie, a Twój mózg, zamiast skupić się na konkretach, męczy się, przetwarzając informacje z telewizji.

Zamiast oglądać te wszystkie seriale czy wiadomości, idź na spacer, zacznij czytać jakaś mądrą książkę, lub po prostu odpocznij w ciszy.

Gwarantuje Ci, ze Twój mózg w zamian zacznie podsycać Ci nowe, kreatywne pomysły, ale co z tym zrobisz to już Twoje.

Godzinami siedzisz na telefonie, komentujesz posty i scrollujesz Face Book? Uwielbiasz gry przez internet ze znajomymi, siedzisz na messenger i pół dnia piszesz z koleżanką?

Jesteś na każdym LIVE sprzedażowym, bo nie chcesz przegapić okazji kupna KOLEJNEJ nowej WOW torebki? Serio KU*WA? …a później zastanawiasz się, dlaczego inni mają czas i chęci do realizowania się, a Ty nie?

Pomyśl choć raz, ile czasu na to poświęcasz? Zastanów się, ile marnujesz cennego czasu, który możesz przeznaczyć np., na naukę czegoś, co pozwoli Ci podwyższyć jakość Twojego umysłu, zdrowia oraz życia zawodowego.

Dlaczego niektórym udaje się zrealizować swoje plany, a innym nie? Czy to jest od nas zależne, czy wręcz przeciwnie?Każdy ma plan na swoje życie- niektórzy mają plan na najbliższe kilka dni, a inni na najbliższe kilka lata.

Praca, rodzina, używki, otoczenie również mają ogromny wpływ na większość Twoich decyzji i, mimo że może się ze mną nie zgadzasz tak, niestety jest.

Piwko jedno, drugie, ósme ze znajomymi, bądź pilot od telewizora po ciężkim dniu/tygodniu w pracy, to najczęstszy relaks osób o niskim poczuciu własnej wartości.

 Dlaczego?

  • niechęć do pracy, którą się wykonuje.
  • znudzenie życiem i brak wiary, że można więcej.
  • negatywne przekonania typu ,,pieniądze szczęścia nie dają”, ,,byleby gorzej nie było”, ,,po trupach do celu” itd.
  • niewspierające otoczenie.

Nasze emocje są jak kulka śnieżna, rosną w zależności czym je karmimy, mogą być czyste i delikatne, bądź brudne i szorstkie.

Ale jak stać się człowiekiem sukcesu?

Zmień negatywne przekonania na pozytywne. Pamiętaj, że zmieniając myślenie, zaczniesz zmieniać całe swoje życie, ale musisz wiedzieć jak. 

Zamiast siedzieć z piwem i się użalać, rusz tyłek i zastanów się, jakie masz pragnienia. Zastanów się, co potrzebujesz do ich realizacji.

Chcesz zmienić pracę? Zastanów się, co chciałbyś rozbić, odważ się, poszukaj innej, bądź zapisz się na kurs lub szkolenie, które pozwoli Ci pójść dalej.

Znajomi Ci mówią, że Twój pomysł jest zły, negują Twoje działania, śmieją się, że nie dasz rady? Zmień otoczenie, najwyraźniej nie jest wam po drodze.

Prawdziwy przyjaciel poprze każdą Twoją decyzję.

Pamiętaj, że to Ty jesteś najważniejszy i tylko Ty masz prawo do decydowania o swoim życiu. Jeśli masz marzenie, ale takie naprawdę duże marzenie, to masz też prawo do jego realizacji.

Ograniczenia są tylko w Twojej głowie, więc co zrobisz teraz to już Twój wybór. Możesz scrollować Face Book, iść na imprezie i obudzić się z kacem, albo zdobyć się na odwagę i pójść w inną stronę, w stronę swojego celu.

Co wybierasz?

Podobał Ci się artykuł? Napisz w komentarzu, co bierzesz dla siebie, będzie mi bardzo miło.

2 Replies to “Co Przybliża, a co oddala Cię od realizacji marzeń?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *