Od wieków wiadomo, że człowiek jest istotą stadną, która potrzebuje drugiego człowieka do przetrwania…

W Średniowieczu najsilniejszy w grupie rozdzielał obowiązki tak, aby każdy czuł się potrzebny. Jedeni stali na warcie i pilnowali, żeby grupa była bezpieczna, drudzy dbali o to, żeby ogień nie zgasł, inni szukali pożywienia, a kobiety opiekowały się potomstwem i przyrządzały posiłki.

To była właśnie siła zespołu, dzięki której najbardziej zorganizowane grupy potrafiły przetrwać każde zagrożenie.

Niestety z upływem czasu człowiek zrobił się trochę egoistyczny i bardziej samodzielny chcąc pokazać światu, że wszystko potrafi i nie potrzebuje pomocy… Muszę Cię poinformować, że w życiu w pojedynkę dojdziemy tylko do pewnego etapu naszej drogi, a dalej jedziemy potrzebować wsparcia i albo o to wsparcie zadbamy, albo rozgościmy się tam, gdzie dojdziemy sami.

W MLM jest tak samo, w pojedynkę za wiele nie osiągniemy, potrzebujemy wiedzy wielu osób. Każdy z nas jest inny, mamy różne temperamenty, jedni są radośni i kochają kontakt z drugim człowiekiem, a inni lubią samotność, ale za to są bardzo techniczni…

Jeśli właśnie zacząłeś współprace z firma X i jesteś kompletnie zielony w temacie, ale chcesz zmiany w życiu to wiedz, że marketing sieciowy to świetne rozwiązanie, ale musisz nauczyć się kilku ważnych rzeczy.

Używaj narzędzi — jeden z kluczy do sukcesu.

Jesteś nowy i nigdy nie byłeś w MLM? Naturalne jest to, że się boisz i nie wiesz jak zacząć… Po to właśnie firmy MLM mają już stworzone narzędzia, które ułatwiają start nowicjuszom. Osoba, która zaprosiła Cię do biznesu, na pewno pokaże Ci system działania, a jeśli również jest nowa, to zapytaj jej, do kogo możesz się udać. Pamiętaj, że biznes zaczyna się od Ciebie w dół i zawsze możesz napisać do firmy z prośbą o pomoc.

Znasz już MLM? To świetnie, strach i frustracje masz już za sobą, ale pamiętaj, że każda firma jest inna, każda ma inny sposób działania, inne narzędzia.

RADA! Nie bądź mądrzejszy od kogoś, kto już stworzył prezentacje, nagrał wideo o produktach itd.

Często jest tak, że osoby, które już liznęły temat, mają tendencje do wprowadzania niepotrzebnych zmian… To świetnie, że jesteś ambitny i chcesz dodać coś od siebie, ale po co zmieniać cos co już działa? Po co uczyć się planu marketingowego i komuś tłumaczyć skoro już ktoś za nas nagrał materiał i wystarczy tylko wysłać potencjalnemu partnerowi biznesowemu.

Po co wkuwać na pamięć skład produktów itd., skoro wystarczy użyć narzędzi i przesłać dalej? Czas, który na to tracisz, możesz wykorzystać na działania (Lista kontaktów, relacje, nauka zapraszania do obejrzenia prezentacji itd.)

Kiedy już poznasz zespół, swoich liderów i zapoznasz się z narzędziami, to poproś swojego lidera o pomoc w ustaleniu planu działania.

Uwierz mi, że jak tylko się wdrożysz i zaczniesz używać narzędzi, zamiast budować system od podstaw, zaczniesz mieć fajne efekty.

Praca Zespołowa = WYNIKI

W marketingu, jak i w życiu, lubimy sobie udowadniać, że nikt nie zrobi czegoś lepiej od nas (oczywiście nie każdy). Sama kiedyś bałam się oddelegować prace i robiłam wszystko sama, ale odkąd zmieniałam podejście, to efekty są piorunujące. Bycie Zosia samosia nie wnosi nic dobrego, wszystko ciągnie się jak flaki w oleju i często ludzie rezygnują, odchodzą z marketingu, nie widząc efektów.

Tak naprawdę wystarczy zmienić podejście i nauczyć się pracy zespołowej.

Zespół to grupa osób, z różnymi celami, marzeniami, ale tez z różnymi umiejętnościami, każdy jest inny i wyjątkowy. Wśród tej grupy znajdź osoby, które mają inne umiejętności od Twoich. Na początku ciężko jest się rozgościć, ale jeśli chcesz odnosić sukcesu, to musisz się na początku zmusić. Poszukaj liderów, którzy będą Cię inspirować i ucz się od nich.

Jeśli jesteś techniczny i nie wiesz jak rozmawiać z innymi, idź do tych, co mają efekty i zapytaj o to, w jaki sposób oni zapraszają do biznesu i jak pozyskują nowych biznes partnerów.

Jeśli jesteś już jakiś czas w MLM i masz jakieś tam wyniki, ale chciałbyś większe, to znajdź osoby w zespole, które są świetne w innych dziedzinach, podzielcie obowiązki na tych ,,najlepszych fachowców,, i wspólnie uczcie nowe osoby, pokażcie im system działania, pomóżcie im w rozmowach na początku, zanim zdobędą doświadczenie, poprowadzicie ich za rękę.

Kiedy dbamy o nasz zespół, spotykamy się i , to zespół zawsze będzie czuć ta przynależność i kiedy np, będziesz zbliżać się do awansu, chętniej Ci pomaga go uzyskać. Po prostu traktuj osoby w zespole tak, jak Ty chciałbyś być traktowany w chwili startu.

Często jest tak, że osoby zapraszające do biznesu są niedoinformowane i popełniają masę błędów, wiec jak już się wdrożysz i wyuczysz, to otocz opieką każdą nową osobę w Twoim zespole.

Praca zespołowa to najlepsze co jest w marketingu sieciowym, to ona właśnie pozwala Tobie na poluzowanie paska, bo nie musisz robić wszystkiego SAM.

Mam nadzieje, że wyniosłeś/wyniosłaś z tego artykułu cos dla siebie i Twoje efekty będą lepsze niż do tej pory. Podziel się w komentarzu czy jesteś Zosia samosia, czy pracujesz zespołowo ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *