Etat czy biznes w branży Network Marketingu? Biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy, co może okazać się bardziej opłacalne? Bezpieczniejsze? Czy praca na etacie, wygląda podobnie jak 40, 50 lat temu? Czy wyobrażasz sobie siebie pracować przez kolejne 10, czy 20 lat w tym samym miejscu? Co może Ci przynieść większe bezpieczeństwo finansowe teraz i w przyszłości? Czy masz zagwarantowane, że Twoja obecna firma nie zostanie wykupiona przez innego inwestora i np. nie będzie redukcji etatów? Czy Twoja obecna praca pomaga Ci wykorzystać swój potencjał? Czy Cię rozwija? Czy ta praca sprawia Ci radość? Czy ma dla Ciebie sens? Czy etat jest dobrym rozwiązaniem na budowanie swojej wolności finansowej? Na zasadzie, zarabiasz nawet wtedy kiedy śpisz?

Wiadomo, nie można porównywać każdego etatu do siebie, bo wiele z nich ma różne warunki, ale czy ta praca jest Twoją wymarzoną czynnością, którą chcesz wykonywać aż do emerytury? Czy to właśnie emerytura jest tym źródłem finansów, które przyniosą Ci zadowolenie i satysfakcję po latach pracy? Coraz częściej niestety widać, jak wiele osób traci pracę z dnia na dzień. Nie ma znaczenia, jak długoletnim ktoś był pracownikiem.

Dlatego wybrałam bycie własnym szefem i branżę Network Marketingu.  Po latach pracy na etacie doszłam do wniosku, że nie chcę życia spędzić na spełnianiu obcych marzeń, nie swoich w dodatku będąc z dala od bliskich, godzinami, tygodniami, miesiącami i latami.

Postaram się przedstawić jakie różnice są między pracą na etacie a Network Marketingiem.

Jeżeli interesuje Cię ta branża, i chciałbyś odnieść w niej sukces, ważne jest, abyś ją poznał i sam doszedł do wniosku, dlaczego warto się tym zainteresować. Uważam, że każda osoba, która ma otwarty umysł i myśli perspektywicznie, zdoła zauważyć, jak wiele korzyści może zyskać.1. Wolność finansowa.

To dla większości osób wolność finansowa jest jednym z głównych powodów, dlaczego warto zająć się biznesem w branży Network Marketingu. Oznacza to, że możesz zarabiać spore sumy pieniędzy, będąc np. dwa miesiące na wakacjach w Afryce. Dzięki czemu? Dzięki temu, że poświęciłeś czas na zbudowanie sieci konsumentów, czy ambasadorów Twojej marki i dzięki czemu Twój biznes się rozwija, nie przestaje pracować, ponieważ, każda osoba bierze odpowiedzialność za swój biznes, kontynuuje kluczowe aktywności i dzięki temu twój biznes i zarobki zaczynają nabierać tempa, nawet wtedy, kiedy Ciebie przy tym nie ma. Różnica z pracą na etacie polega w tym wypadku na tym, że przestając pracować, przestajesz również zarabiać. Owszem przysługuje Ci kilka dni urlopu płatnego, natomiast, jak już wspomniałam wcześniej, jadąc na dwa miesiące urlopu, będąc na etacie, nie zarobisz więcej, wracając z niego.

2. Marzenia własne lub marzenia swojego szefa.

Kto z Twojej pracy etatowej bogaci się najbardziej? Ty? Czy właściciel firmy, w której pracujesz? Czy spędzając 8 godzin każdego dnia, wykonując polecenia, budujesz swój majątek czy majątek szefa? Czy zaczniesz zarabiać więcej, jeżeli przełożony każe Ci robić więcej czynności? Czy nie jest przypadkiem tak, że Ty zarabiasz na życie, a właściciel się wzbogaca? Czy nie marzy Ci się małymi krokami odmienić takiej sytuacji? Czy nie chciałbyś zwolnić kiedyś swojego szefa i sam decydować o swoich zarobkach i czasie pracy? Network Marketing daje właśnie taką szansę. Prosty, gotowy system pracy oraz odpowiednia duplikacja pozwoli Ci na szybko rozwój.

3. Stabilny dochód.

Jak wspominałam wcześniej, obecnie, coraz częściej słyszy się o zwolnieniach, o przymusowych zamknięciach firm z dnia na dzień co się równa, z tym że bezpieczeństwo pracy zaczyna być bardzo mocno naruszone. Ludzie zaczynają rozglądać się za bezpiecznymi rozwiązaniami. Biorąc, chociażby sytuację, która obecnie dzieje się na całym świecie zadaj sobie pytanie, czy obecne miejsca pracy są bezpieczne, czy niekoniecznie? Network Marketing, jeżeli się na niego zdecydujesz, gwarantuje Ci dochody na kolejne lata, ponieważ osoby, które zdecydowały się dołączyć do Ciebie, też działają i dążą do wolności finansowej. Pamiętaj – każdy zaczynał.

4. Emerytura.

Emerytura… tu bym mogła zakończyć, bo westchnienie każdego nad tym słowem temat zaczyna, rozwija i kończy. Często słyszy się, że jest to stawka głodowa na stare lata, za przepracowanie praktycznie całego życia… Wtedy często jest to moment kiedy „emeryt” jest zmuszony do poszukiwania innej pracy. Słyszy się również, że młodzi raczej nie mają co liczyć na emeryturę… Czy właśnie takiej mety spodziewasz się po przepracowaniu wszystkich swoich lat na czyjąś korzyść? Czy masz przygotowany plan B?

Branża Network Marketingu zapewnia nam fenomenalne źródło, chociażby dodatkowego dochodu, które możemy odkładać, czy inwestować, żeby się pomnażało. Angażując się na dłużej, zapewniamy sobie stałe źródło dochodu i mamy wpływ na to ile będzie wynosiła nasza emerytura. Znacznie szybciej możemy przejść na emeryturę, zyskać czas wolny, mieć dochód i tak naprawdę zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim, ponieważ biznes w Network Marketingu może być dziedziczny.

Jak dla mnie to kilka z najważniejszych argumentów, które zaważyły na podjęciu przeze mnie decyzji o zaangażowaniu się w ten biznes.

5. Rozwój osobisty

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy tego jak ważny jest rozwój osobisty dla naszej postawy, dla rozwiązywania naszych codziennych wyzwań, dla naszych podejmowanych decyzji, dla naszych myśli, dla wewnętrznego spokoju… mogłabym wymieniać bez końca. Słyszałam kiedyś takie powiedzenie “albo się rozwijasz, albo zawijasz“… coś w tym jest.

W Networku, aby odnieść sukces, najpierw należy pomóc w tym komuś. Trzeba pomóc w rozwoju innej osoby. I to jest naprawdę piękne! Kiedy widzisz, jak inni zaczynają stawać na stabilnie finansowe nogi, wierzyć w siebie, rosnąć, przy okazji sam się rozwijasz, stajesz pewniejszy siebie, szczęśliwszy a na koniec słyszysz dziękuję, że mi o tym powiedziałeś”… miód na serce.

Dodatkowo dzięki temu biznesowi stajesz się bardziej kreatywny, natomiast w pracy na etacie nie wychodzisz ponad to, co masz zadane do zrobienia. Bardziej jest widoczny wyścig szczurów, frustracja i rywalizacja o ewentualne lepsze stanowisko, natomiast w Network Marketingu lider bardziej zabiega o wzrost każdej osoby, wspiera i pomaga realizować cele. Czy w pracy na etacie szef chwali Cię za wykonaną pracę w danym dniu? Czy wspiera Cię i ciągnie do góry, żebyś miał lepsze rezultaty niż on sam?

6. Zasada win-win.

W pracy  na etacie nie do końca zależy właścicielom na podwyżce, a to dlatego, że wypływa ona z ich kieszeni. Wzrost Twojej wypłaty równa się mniejsza wypłata Twojego szefa. Natomiast w Network Marketingu, im większy Twój sukces, zarobek czy awans, tym więcej pieniędzy zarabiają Twoi partnerzy biznesowi. To sprowadza temat do wspierającego sedna: wygrany – wygrana (win-win). Za wykonaną pracę i włożony swój wkład zostajesz uczciwie wynagrodzony. Zwróć uwagę, jak wygląda system piramidalny np. w korporacji. Nie ma możliwości, żeby pracownicy na niższych pułapach zarabiali więcej niż prezesi. W Network Marketingu natomiast, każdy, bez względu na to, w jakim czasie zaczyna i bez względu na to, kto nad nim ile zarabia – ma szansę zbudować sieć klientów i ambasadorów i stać się Top Liderem w branży oraz zarabiać więcej, niż osoby, które przystąpiły do biznesu dużo wcześniej.

7. Pracodawca decyduje o Twoim czasie.

Nie od dziś wiadomo, że pracodawca lubi wypłacać tzw. najniższą krajową lub średnią krajową. Pracując na etacie pięć dni w tygodniu, zazwyczaj po 8 godzin, oddajesz swój cenny czas, za wyżej wymienione wynagrodzenie. Często to on decyduje o tym, kiedy możesz wyjechać na wakacje z rodziną i nierzadko denerwuje się kiedy zdarza Ci się zachorować. To są te momenty, kiedy zdając sobie z tego sprawę lub nie, Twój szef, decyduje o Twoim życiu. Oddajesz mu swoje lata, czas, wolność i zdrowie, na rzecz tak naprawdę spełniania jego celów osobistych.
 
W Network Marketingu Ty decydujesz, ile czasu poświęcasz na pracę, kiedy pracujesz, gdzie pracujesz, jak bardzo się angażujesz, ile zarabiasz. Ty decydujesz o swoim czasie, urlopie i emeryturze. Kiedy bierzesz urlop i jak będzie wyglądała Twoja emerytura. To są właśnie powody, dlaczego ja i wiele osób postanowiło zająć się tym biznesem. Najczęściej, najpierw dodatkowo, a później już tylko nim, zwalniając szefa.

I Tak na zakończenie…

Biorąc pod uwagę wszelkie różnice między Network Marketingiem a pracą na etacie, czy nie warto zastanowić się nad sprawą? Które rozwiązanie budzi w Tobie lepsze korzyści teraz i w przyszłości? Czy nie chciałbyś pracować w firmie, w której Twoja praca jest regularnie doceniona? Być może teraz wydaje Ci się to abstrakcyjne, ale czy nie jest takie rozwiązanie warte zbadania? Czy etat nie wydaje Ci się bardziej ryzykowny i z bardziej drastycznym zakończeniem w efekcie końcowym, a mimo wszystko podejmujesz jednak decyzję w tym kierunku? Według mnie to świadczy o większej odwadze! Z ręką na sercu, bałabym sobie wyobrażać jak może wyglądać moja przyszłość, moich dzieci jeśli zostałabym „po etatową” emerytką… Nie wspominając już o straconym czasie… Osobiście uważam, że warto spróbować, dać z siebie maksa i czerpać korzyści, jakie dają możliwości w Network Marketingu.

Mam nadzieje, że spodobał Ci się artykuł i skłoni Cię do pewnych przemyśleń. Podziel się nimi w komentarzu.

2 Replies to “Jak wyglądają różnice między pracą na etacie a biznesem w Network Marketingu?”

  1. Witaj Natalio.
    Ja dość od niedawana zaczęłam inwestycję… największą i najważniejsza, bo jest to inwestycja w samą siebie. Będąc mama dwójki dzieci myslalam, że taka jest kolej rzeczy… dopiero pewnego dnia, gdy się przebudziłam pomyślałam sobie ZROB COS DLA SIEBIE! I tu wcale nie chodziło o zakup ciucha czy fryzjera… zadbaj o swoje wnętrze.
    Bedac dopiero dwa miesiące w online marketingu dostałam taka wiedzę na temat samej siebie, zmieniłam swój tok myślenia a przede wszystkim kładąc się w nocy so łóżka… odczuwam zadowolenie… zadowolenie z samej siebie.
    Serdecznie Ci dziękuję za ten artykuł.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *