,,Przykład idzie z góry” -znasz to?

W domu jesteśmy przykładem dla swoich dzieci, kiedy im tłumaczymy i pokazujemy wartości życia, ale czym by były te nauki gdyby rodzice sami nie robili tego czego uczą? Nie możemy uczyć dzieci sprzątania po sobie, jeśli sami zostawiamy bałagan …

Sama teoria to nie wszystko, jeszcze trzeba wdrożyć ją w życie.

Łatwo zwraca się uwagę innym, ale żeby samemu zastosować się do tych mądrości, to już cięższa sprawa. Niestety, jeśli mówimy innym, co mają robić, a sami postępujemy inaczej, stajemy się mało wiarygodni, zamiast zyskiwać zaufanie innych, tracimy je.

W marketingu sieciowym działa to dokładnie w taki sam sposób. Chcesz, żeby Twoje nowe osoby robiły wszystko dobrze? Pokaż im, że sam robisz to, czego oczekujesz od nich, BĄDŹ PRZYKŁADEM.

Proste prawda? A jednak większość początkujących liderów szuka drogi na skróty, oczekuje, wymaga, gada i gada, a sami zbijają bąki i tylko udają przed innymi, że są LIDERAMI.

Zanim popełnisz ten błąd, zastanów się, czy chciałbyś, aby Twój zespół powielał Twoje działania? Jeśli TAK, to koniecznie zastosuj się do tych kilku ważnych rad.

RADA PIERWSZA

Nie skupiaj się tylko na rekrutacji nowych osób, bo kto zajmie się tymi, które już dołączyły i czekają na wskazówki?

 Kiedy dołączy do ciebie kilka osób, porozmawiaj z nimi i dowiedz się, jakim tempem chcą działać, prześlij im odpowiednie szkolenia adekwatne do tempa działania. 

Pamiętaj, żeby nie zalać nowego biznes partnera lawiną wiedzy, bo nawet największego twardziela może to po prostu przestraszyć. Umów się na odpowiedni czas do zapoznania się z materiałem i dopiero po skończeniu doślij kolejne, ale zapamiętaj, że nie chodzi o samą wiedzę teoretyczną.

RADA DRUGA

Rób spotkania z zespołem i w kółko wałkuj najważniejsze rzeczy tj, zapraszanie, zbijanie obiekcji, lista kontaktów itd. Jeśli nie czujesz się jeszcze dobrym liderem, to nic nie szkodzi, zaproś nowe osoby na szkolenia prowadzone przez innych liderów wyżej. 

Ważne jest to, żeby wiedza i działania były przekazywane prawidłowo i wdrażane w Zycie, a czy robisz to Ty, czy Twój upline, to już nie jest najważniejsze.

  Poza spotkaniami biznesowymi organizuj również takie luźne spotkania przy kawce, gdzie będziecie mogli się bardziej poznać. To jest bardzo ważne, żeby relacje były silne, żeby czuć się nie tylko zaopiekowanym w sferze biznesu, ale również w sferze koleżeńskiej.

Jeśli zdobędziesz szczere zaufanie ze strony zespołu, będziesz mógł szczerze rozmawiać, kiedy przyjdzie kryzys z jednej bądź z drugiej strony.

RADA TRZECIA

Nigdy nie naciskaj nikogo do działania, nawet jeśli ktoś nie ma efektów w biznesie. Najważniejsze to pokonywać swoje bariery, poszerzać swoją strefę komfortu, która dla każdego jest inna. Bądź cierpliwy, doceniaj nawet najmniejsze działania osób w zespole.

Gwarantuje Ci, że efekty przyjdą z czasem, ale daj każdemu odpowiedni czas. Zbuduj człowieka, a ten zbuduje Ci biznes.

RADA CZWARTA

Bądź pomocny, ale nie przesadzaj. Pokaż co, gdzie i jak, ale głównie na początku drogi, później powoli staraj się tłumaczyć, gdzie można znaleźć informacje na dany temat, ale nie szukaj odpowiedzi za kogoś.  Pomagaj swoim ludkom samodzielnie robić kroczki, bądź przy nich i wspieraj, ale nie wyręczaj. 

Twoim zadaniem jest wykreować liderów, którzy będą powielać Twoje działania.

Duplikacja działa zawsze , wiec rób to, co chcesz, żeby było duplikowane przez zespół oraz to, co jest proste do odtworzenia.

Mówiąc w skrócie, jeśli chcesz, żeby Twój zespół pracował, był kreatywny, pomocny i wytrwały, to bądź przykładem i zacznij wszystko od siebie, a będziesz idealnym LIDEREM, który wykreuje kolejnych wspaniałych liderów. 

.

Jeśli podobał Ci się artykuł, zostaw komentarz. 

Julita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *