Facebook to król mediów społecznościowych. Każdego dnia korzysta z niego ponad 1,6 miliarda ludzi na świecie. Gdyby Facebook był krajem, to byłby największym państwem na świecie. Nic dziwnego, że większość firm i marek korzysta z Facebooka, aby kontaktować się ze swoimi grupami docelowymi i tym samym potencjalnymi klientami. Nie jest inaczej w branży MLM, gdzie firmy, ale również ludzie współpracujący w ramach marketingu sieciowego korzystają aktywnie z Facebooka aby zdobywać kontakty, nawiązywać relację, budować swój wizerunek i pozyskiwać partnerów do współpracy. W tym odcinku podcastu zdradzę Ci co zrobić, aby dzięki Facebookowi pozyskiwać nowe osoby do MLM.

Atrakcyjny i przyciągający profil na Facebooku

Należy zacząć od właściwego przygotowania profilu prywatnego na Facebooku. Aby był on atrakcyjny i jednocześnie przyciągający dla Twoich potencjalnych partnerów w MLM należy pamiętać o kilku elementach. 

Zdjęcie profilowe na Facebooku

Pierwszym elementem, na które zwracają uwagę inni to zdjęcie profilowe na Facebooku. Chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie, to koniecznie przestrzegać kilku reguł. Zdjęcie profilowe powinno przedstawiać Ciebie. Nie powinno to być zdjęcie grupowe, ale tylko jedna osoba. Zabronione są zwierzaczki, dzieci, postacie z kreskówek czy z filmów na zdjęciu profilowym. W końcu czyj to ma być profil Twój? Czy Psa Pluto?

Doszliśmy do tego, ze zdjęcie profilowe musi przedstawiać właściciela profilu. Zdjęcie powinno być wyraźne i przede wszystkim na zdjęciu wyraźnie powinny być widoczna twarz. Odpadają zdjęcia z dużej perspektywy. Chcesz się pochwalić, że za plecami masz Mount Everest? Świetnie, ale nie na zdjęciu profilowym. Pamiętaj, że zdjęciem profilowym tworzysz pierwsze wrażenie. Jak chcesz być odbierany? Jako pogodna, wesoła i szczera osoba? Zrób wszystko aby zdjęcie w taki sposób wyrażało Ciebie. 

Przy okazji dodawania zdjęcia pamiętaj aby dodać opis, czyli po prostu dodać post. Niektóre osoby, które odwiedzą Twój profil, klikną w zdjęcie profilowe, aby sobie je powiększyć. W ten sposób poza zdjęciem pokaże się też pełny post. Większość osób nie wykorzystuje tej powierzchni reklamowej. Natomiast jest to doskonałe miejsce aby napisać czym się zajmujesz i wstawić wszystkie linki, które chcesz, np. Do swojego bloga, strony przechwytującej, czy oferty.

Zdjęcie w tle na Facebooku

Podobnie jak ze zdjęciem profilowym jest to bardzo ważne miejsce. Na tej powierzchni można śmiało w sprytny sposób przekazać czym się zajmujesz i dać wezwanie do akcji, aby przekierować ludzi np. Do strony gdzie mogą pobrać bezpłatnie poradnik od Ciebie. W przypadku cover photo również warto dodać opis do postu, aby wykorzystać tę przestrzeń i umieścić tam informację czym się zajmujesz, oraz wstawić wszystkie ważne linki.

Opis, prezentacja i informacje na Facebooku

W tych miejscach warto wstawić potrzebne informacje oraz linki, którymi zachęcić odwiedzających do odwiedzania stron, na których Ci zależy. Ja wstawiłem w tych miejscach link do bloga, oraz link do strony na blogu, gdzie odwiedzający mogą pobrać poradnik ode mnie zapisując się jednocześnie na listę mailingową. Jeśli dysponujesz takimi możliwościami to również tak możesz zrobić, ale równie dobrze będzie jak wstawisz tam chociaż link do stworzonej ankiety, w celu możliwości nawiązania z Tobą współpracy. 

Dodawanie osób z grupy docelowej do znajomych

Jeśli profil jest dobrze przygotowany można przejść do następnego etapu, którym jest zapraszanie odpowiednich osób do grona znajomych. Należy pamiętać, że Facebook oferuje nam ograniczoną ilość osób w znajomych, czyli tylko 5 tysięcy osób. To wbrew pozorom nie jest dużo i trzeba rozważnie wybrać grupę docelową do której będziemy kierować nasze działanie.

Możesz wybrać np. osoby, które już współpracują w MLM. Jak to zrobić? Jest kilka sposobów, dołącz do grup na Facebooku, które są na temat marketingu sieciowego. Osoby, które znajdziesz w tych grupach mają coś wspólnego z marketingiem wielopoziomowym, albo same współpracują, albo się nim interesują. Do takich osób możesz wysłać zaproszenia do znajomych. Inną możliwością są fanpage, które dotyczą MLM, lub nawet oficjalne fanpage firm, które działają w MLM. wystarczy dołączyć i przejrzeć posty, które się tam pojawiają. Reakcje pod postami typu polubienia, czy komentarze zostawiają osoby, które prawdopodobnie działają już w branży marketingu sieciowego. Do takich osób możesz wysłać zaproszenie do znajomych.

W następnym kroku warto wysłać wiadomość powitalną. Można to zrobić od razu, w momencie wysłania zaproszenia do znajomych, lub w momencie, jak taka osoba przyjmie zaproszenie. Ważne aby taka wiadomość była neutralna, żadna sprzedaż czy rekrutacja. Po prostu przywitaj się i napisz dlaczego wysyłasz zaproszenie. Może być to coś w stylu: “ Witaj, Facebook zaproponował mi znajomość z Tobą, widzę, że działamy w podobnej branży. Wysłałam Ci zaproszenie, bo miło mi będzie mieć inspirującą osobę wśród znajomych. Pozdrawiam”. Jak widzisz jest to prosta wiadomość z uprzejmościami i bez żadnej sprzedaży, rekrutacji do MLM, czy spamu.

Podobnie można zrobić w każdej grupie docelowej. Jeśli zależy Ci na osobach, które np. Są sprzedawcami, to analogiczne można zrobić dołączając do odpowiednich grup, czy będąc na odpowiednich fanpagach, W taki sposób można dotrzeć do niemal każdej grupy docelowej np. Przedsiębiorców, osób które zajmują się ubezpieczeniami, telemarketerów, fryzjerów, do osób z branży beauty i kogo tylko chcesz.

Publikuj wartościową treść

Warto jest przyciągać do siebie ludzi, aby chcieli dołączyć do nas w MLM. O tym mówiłem na swoim poprzednim podcaście, którego posłuchasz tutaj. Zrobisz to publikując wartościową treść. Czym jest wartościowa treść? Tak naprawdę można by było rozwinąć ten temat na osobny wątek, więc tylko tak w dużym skrócie. Mogą to być cytaty, czy złote myśli z książek, które właśnie czytasz, lub przeczytałeś. Mogą to być książki biznesowe, inwestycyjne, poradniki, biografie, marketingowe, czy z szeroko pojętego rozwoju osobistego. W takich książkach najłatwiej znaleźć coś inspirującego, z czym warto podzielić się z innymi. 

Warto też publikować zdjęcia, nagrania video, czy nawet live. Takie treści multimedialne dużo bardziej przyciągną uwagę niż tylko zwykły, szary i nudny tekst. Dziel się swoimi wynikami, chwal się większymi i mniejszymi osiągnięciami. Warto też obserwować inne osoby, które dobrze prowadzą swój profil na Facebooku, aby inspirować się postami, które publikują. Nie warto robić kopiuj – wklej, ale warto się inspirować.

Jeśli ktoś zareaguje na opublikowaną przez treść, to warto odezwać się do takiej osoby. Wówczas są dwie możliwości: można nawiązywać przez dłuższy czas głębsze relację pisząc z taką osobą, albo zadziałać w sposób bezpośredni. Który Ty sposób wybierasz?

Na koniec jeszcze dodam, że działanie za strategia pozyskiwania osób do współpracy w MLM za pomocą Facebooka działa dla tych, którzy systematycznie to stosują. Nie jest to metoda, która z dnia na dzień spowoduje lawinę chętnych do współpracy, ale stosując ją systematycznie i wytrwale nią pracując na 100% będzie się mieć z tego efekty. Zapraszam do wysłuchania odcinka podcastu, na którym opowiadam jak za pomocą Facebooka pozyskiwać osoby do MLM.

Zrealizuj Swój Największy Cel

Masz wielkie plany, ale nie wiesz się właściwie za to zabrać? Połową osiągnięcia celu jest jego właściwe wyznaczenie. Druga połowa to odpowiednie podejście do realizacji tego celu. Z tego poradnika dowiesz się jak wyznaczyć cel, ale różnie jak ten cel osiągnąć.

Wpisz adres email i pobierz poradnik teraz
Marcin Gurtowski
Latest posts by Marcin Gurtowski (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *