DECYZJA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Co osiągniesz dzięki systematycznej pracy?

DECYZJA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Co osiągniesz dzięki systematycznej pracy?

Wynik jest efektem twojego działania, Twojej systematyczności bądź jej braku. Ciężko jest oczekiwać pięknych rezultatów, życia w kolorowych barwach nie dając od siebie nic szczególnego. 

Twoje życie prywatne, jak i biznesowe jest dokładnie takie, jakie chcesz, żeby było, a raczej takie, jakim je kreujesz. 

Dopada Cię lenistwo, kolejny tydzień nie chcesz wyjść pobiegać i zajadasz się chipsami? Książki przekładasz z miejsca na miejsce, a czas wypełniasz nowym serialem na Netflix? Siedzisz w domu, nie wychylasz głowy poza swoje cztery ściany, zatracasz się w swoich negatywnych myślach?

Przykro mi to mówić, ale z tym myśleniem i postępowaniem wymarzonym sportowcem czy człowiekiem sukcesu nie będziesz, a oglądanie sezonu serialu dziennie nie spowoduje, że Twoje życiowe problemy znikną.

Tak wyglądało moje życie kiedyś, w sytuacjach, kiedy byłam w życiowym dołku.

Zastanów się, czy to, co obecnie robisz ma pozytywny czy negatywny wpływ na Twoja przyszłość?

Oczywiście, jeden film tygodniowo czy chwilowy dół z chipsami na kanapie nie wpakują Cię odrazu w czarną otchłań, ale…. no właśnie. Kiedy powtarzasz non stop złe czynności, jeśli poświęcasz dwie godziny dziennie na seriale, a wieczorami obżerasz się byle czym, to jesteś na etapie wyrobienia tych złych nawyków, których cieżko się później pozbyć. 

Dlaczego o tym mowie? W życiu prywatnym, jak i zawodowym, każde nasze systematyczne działanie prowadzi nas do jakiegoś WYNIKU, ale czy o ,,jakiś” wynik nam chodzi?

Czy zapisując się na siłownię mając 20-kilogramową nadwagę myślisz tylko o tym, żeby schudnąć troszkę, lub żeby tylko troszkę wyrzeźbić ciało?

 Czy raczej idziesz tam w konkretnym celu? 

Decyzja o siłowni i o chęci zmiany stylu odżywiania to juz duży sukces, ale niestety nic się nie zadzieje bez Twojej ingerencji. Decyzja i pójście tam, to pierwszy sukces, ale teraz czas na kolejne, teraz czeka Cię ciężka praca, która będzie trwać tak długo, aż będziesz z siebie zadowolony. 

Pytanie tylko, czy sukces utraty 20-kilogramów będzie widoczny po miesiącu? NIE! Jeśli chcesz schudnąć zdrowo, uelastycznić ciało, które jest rozciągnięte od nadmiaru tłuszczu będziesz potrzebować więcej czasu! Powiedzmy 6 miesięcy bardzo ciężkiej, systematycznej pracy lub 12 miesięcy tempem umiarkowanym. Narzucając sobie zbyt szybkie tempo, prawdopodobnie po miesięcy, dwóch zrezygnujesz i wrócisz do starych nawyków

To Twój wybór i Twoja odpowiedzialność jakie kroki podejmiesz, ale pamiętaj, że bez systematyczności i samozaparcia nie osiągniesz celu

Pisze o tym nie bez powodu, ponieważ w marketingu sieciowym chodzi dokładnie o to samo. Decyzja o dołączeniu nie równa się SUKCES, decyzja o przyłączeniu równa się ODPOWIEDZIALNOŚĆ za tę i kolejne decyzje, które podejmiesz bądź nie.

Tak jak w przypadku utraty 20-kilogramów w 6 bądź 12 miesięcy ustal swój czas do kiedy chcesz uzyskać pierwszych kilka rang w MLM. Nie rozpędzaj się, zacznij powoli, ale systematycznie, a kiedy coś Ci nie będzie wychodzić, PAMIĘTAJ, że to Twoja odpowiedzialność i tylko Ty masz wpływ na swoje wyniki

 Kiedy coś idzie nie tak, cofnij się i przemyśł, co zrobiłeś źle i popraw to, nie rezygnuj, tylko popraw, dokładnie tak, jak na siłowni, probuj do skutku.  

Twój upline to Twój trener personalny, pozwij mu skorygować błędy i pokazać inne, może lepsze techniki niż te, które Tobie wydają się dobre, a które nie działają…

W końcu Twój lider ma większe doświadczenie niż Ty

Kiedy już skorygujesz metody działania i zaczniesz zauważać pierwsze efekty nie osiadaj na laurach, pamiętaj, że tylko systematyczna praca oraz doskonalenie siebie pozwoli Ci te efekty powiększać.

Bez systematyczności oraz bez zaangażowania w projekt nie odniesiesz sukcesu, a winę za to będziesz ponosi tylko Ty, tak więc zadaj sobie pytania: 

Czy jestem zadowolony ze swojej pracy?

Co mogę poprawić żeby mieć lepsze efekty ?

Kto jest odpowiedzialny za moje wyniki?

Czego jeszcze potrzebuje, żeby wspiąć się szybciej po szczeblach kariery?

Jeśli już masz odpowiedzi, to nie pozostaje Ci nic innego, jak spiąć pośladki i wziąć się do porządnej pracy.

Daj znam w komentarzu czy ten artykuł był dla Ciebie wartościowy. 

Ściskam mocno 

Julita Ziołek

 

Julita Ziółek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry