Co to jest MLM? Czyli czy da się wyjaśnić czym jest marketing sieciowy w taki sposób, aby każdy był w stanie zrozumieć co to jest? Większośc osób, dla których MLM jest czymś nowym i poznaje go za pomocą konkretnej prezentacji biznesowej z jakieś firmy, to ma trudności ze zrozumieniem czym network marketing w ogóle jest. Nic dziwnego, bo plany marketingowe firm w MLM pokazują to na konkretnych liczbach i procentach, które mogą być zawiłe dla kogoś, kto nie miał nigdy styczności z MLM. Jak w takim razie pokazać komuś czym jest marketing sieciowy, tak aby na pewno to zrozumiał? 

Ciekawym przykładem jest tutaj przykład, którym posługiwał się mój kolega. Mówił na prezentacjach o przykładzie z dwoma nocnikami. Dziecko miało do wyboru dwa nocniki. Musiało z jakiegoś skorzystać, bo czuło potrzebę. Jednak korzystając z jednego z nich miało dodatkową korzyść. Jak myślisz, który nocnik wybierze dziecko? 

Przykładów analogicznych może być dużo więcej i jak widzisz da się w prosty sposób przedstawić pewien zarys marketingu sieciowego. Jest pewien bardzo dobry film “Podaj Dalej”, w którym jest zawarta idea, która działa tak samy do marketingu sieciowego. Przeczytaj koniecznie to w tym artykule. Nie jest to pełna idea, ale ogólnie pomysł, który na pewno zaciekawi kogoś i pozwoli odczuć prostotę całego założenia w MLM.

Sposób dystrybucji w MLM i tradycyjnie

Rozpisując to w bardzo ogólny i uproszczony sposób można przyjąć, że produkt zanim trafi od producenta do klienta przechodzi długą drogę. Najpierw producent tworzy produkt. Trafia on do magazynów, potem do hurtowni i kolejnych magazynów. Stamtąd trafia do sprzedawców detalicznych, a po drodze za każdym razem musi być transportowany i ogarnięty przez logistykę. Aby klient wybrał ten konkretny produkt na półce w sklepie musi się o nim dowiedzieć, dlatego też zasilane jest to wszystko przez marketing i reklamę. Na końcu klient wybiera produkt i płaci za niego przy kasie. Jednak za całą drogę jaką przeszedł produkt trzeba zapłacić i prawda jest taka, że wszystko jest opłacane za cenę końcową, za jaką zapłaci klient. 

W MLM sporą część pośredników po prostu się pomija. Można powiedzieć, że produkt trafia bezpośrednio od producenta do klienta z wykorzystaniem transportu. Zamiast pompować budżet w reklamę producent dzieli się zyskiem z klientami, którzy przyprowadzą kolejnych klientów. Dobrym porównaniem będzie tutaj marketingu sieciowego do rekomendacji, którą posługujemy się na co dzień. Przecież cały czas coś ktoś Ci poleca, tak samo Ty też cały czas coś komuś polecasz. To jest naturalne, a do tego polecenia zawsze mają najsilniejszy wpływ na decyzję zakupową prawda? Tak właśnie funkcjonuje MLM, gdzie Ty jako zadowolony klient możesz przyprowadzić kolejnych klientów i dzięki temu zarobisz prowizję. W jaki sposób Ty byś wytłumaczył czym jest marketing sieciowy? Podziel się tym w komentarzu i zapraszam do wysłuchania odcinka podcastu.

Zrealizuj Swój Największy Cel

Masz wielkie plany, ale nie wiesz się właściwie za to zabrać? Połową osiągnięcia celu jest jego właściwe wyznaczenie. Druga połowa to odpowiednie podejście do realizacji tego celu. Z tego poradnika dowiesz się jak wyznaczyć cel, ale różnie jak ten cel osiągnąć.

Wpisz adres email i pobierz poradnik teraz
Marcin Gurtowski
Latest posts by Marcin Gurtowski (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *