Książki są kopalnią wiedzy, inspiracji i motywacji. Dzięki nim przechodzimy do innego świata, w którym zapominamy na chwilę o codzienności. Ten kto czyta regularnie jest szczęściarzem, gdyż nieustannie się rozwija. Ci, którzy się cały czas uczą mają wieczną młodość, bo starzeje się ten, kto przestaje się rozwijać. Jakie książki rozwojowo-biznesowe czytać żeby nabyć potrzebną wiedzę do skutecznego budowania marketingu sieciowego? Serdecznie zapraszam. 

4 Pozycje, które ukształtowały mnie jako LIDERA

Pierwszą książkę jaką serdecznie polecam i której nie ma zdjęciu, bo ją komuś znowu pożyczyłam jest książka ,,Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie’’ Franka Bettgera.

To jest książka, którą pożyczam najczęściej i uważam ją za numer jeden ze wszystkich książek biznesowych jakie przeczytałam. Gdyby nie ona nie wiem, czy zasłużyła bym na te wszystkie wyróżnienia i nagrody, które miałam przyjemność dostać. To ona sprawiła, że odkryłam co robię ,,nie tak jak należy’’, że nie mam rezultatów ,,sprzedażowych’’. To dzięki wskazówkom zawartym w tej książce stałam się bardzo dobrym rekruterem. Dzięki niej zrozumiałam też, co robić, by dobrze słuchać potrzeb swoich rozmówców. Historie z prawdziwego życia opisane w niej zostały przekazane w tak prosty i zrozumiały sposób, że każdy czytając ją czyta ją jednym tchem. Przedstawia ona najczęściej popełniane błędy każdego sprzedawcy. Od kiedy wdrożyłam w życie strategie opisane w tej książce mój biznes stał się przyjemniejszy i prostszy, a efekty były kilkakrotnie większe niż wcześniej. Całym sercem zawsze polecam ją każdemu kto zaczyna swoją przygodę z Marketingiem Sieciowym, bo MLM to przede wszystkim ludzie – i należy nauczyć się ,,ludzkiej instrukcji obsługi’’. Praca z ludźmi nigdy nie była łatwa. Wiążą się z nią systematyczność, cierpliwość, odpowiedzialność, empatia. Nie każdy posiada te cechy, a żeby być dobrym liderem należy je nabyć. Nie ma innej drogi na zbudowanie stabilnej struktury jak zasłużyć na zaufanie i szacunek wśród ludzi ze swojego zespołu. Umiejętności sprzedażowe, zdolności wykrywania potrzeb klienta, jasne przedstawienie swojej oferty w sposób bezkonkurencyjny oraz dawka dobrego poczucia humoru i ogromnej wiedzy biznesowej – to wszystko co w niej znajdziesz. Polecam każdemu niezależnie od tego na jakim etapie budowania zespołu się znajduje. 

Drugą książkę jaką polecam całą sobą dla każdego kto zaczyna MLM jest ,,Jak rozkręcić pierwszy krąg’’ Randego Gage.

To cieniutka książka, bo posiada tylko 69 stron i możesz ją przeczytać od deski do deski w ciągu picia popołudniowej kawy. Na rynku istnieje wiele książek, gdzie tak naprawdę jest tylko przysłowiowe ,,lanie wody’’. W tej króciutkiej książeczce jest natomiast ,,Samo mięcho’’ na temat tego , co robić , by odnieść sukces w marketingu sieciowym. Zawarte w niej Podstawy duplikacji w marketingu sieciowym są kluczowe, by stać się dobrym liderem, za którym pójdą inni. Ta książka przedstawia co należy robić, by ludzie nie tylko do Ciebie dołączyli ale przede wszystkim, by zostali z Tobą na długie lata i nieustannie wzrastali wraz z Tobą. Przeczytasz ją całą jednym tchem. To chyba jedyna książka, w której zagryzdałam każdą jedną kartkę. W książkach zawsze zaznaczam to co mi się najbardziej podoba, co wywarło na mnie jakieś emocje. Zaznaczam najważniejsze i najcenniejsze porady i wskazówki. W niej nie ma ani jednej strony, w której nie podkreśliłam niczego. Kupuję je hurtowo i rozdaję w prezencie moim Liderom za dobrze wykonaną pracę i wiem, że to bardzo dobra inwestycja. Każdy lider po  przeczytaniu tej książki doskonale rozumie, że trzeba być cały czas w obiegu oraz co należy robić by nieustannie powiększać swój zespół o nowych wspaniałych liderów. Ta pozycja to świetny poradnik dla osób, które chcą przejąć odpowiedzialność za swój biznes i uczynić go możliwie najbardziej dochodowym. Pomaga skupić się na samym sobie i jednocześnie zachęca do zaprzestania poszukiwania sukcesu w innych osobach, czy miejscach. Nauczysz się dzięki niej, czym jest duplikacja w MLM i jak bardzo wpływa ona na twój biznes? Dowiesz się też jak inspirować swoich partnerów biznesowych oraz jak stać się prawdziwym, godnym naśladowania i podziwu liderem. Polecam każdemu kto ma przynajmniej kilka osób w swoim zespole. 

Trzecią książkę jaką polecam jest ,,IMPRO sprzedaż, czyli jak sprzedawać bez sprzedawania’’ Joanny Gdaniec.

Miałam przyjemność wielokrotnie słuchać wykładów tej niezwykłej motywatorki. Asia potrafi wejść w głąb Ciebie i wykryć , dlaczego nie masz jeszcze wyników takich, jakie chciałbyś mieć. Niczym dobra wróżka sypie dobrymi tipami na to, jak poprzez zmianę myślenia wpłynąć na swoje wyniki sprzedażowe. Po każdym szkoleniu, na którym miałam okazję być u Asi wychodziłam z ogromną motywacją, wieloma pomysłami i oczywiście z bardzo zapisanymi notatnikami. Dlatego właśnie postanowiłam kupić jej książkę i jestem nią zachwycona. Ludzie MLM-u często uważają, że w ich biznesie nie trzeba niczego sprzedawać. To największe oszustwo wszechczasów. Jak sama podkreśla zabawne jest to, że jesteś sprzedawcą, a nawet tego nie wiesz. Dzięki tej książce stworzysz swój sprzedażowy warsztat oparty na tym w co wierzysz i kim jesteś. Byś była autentyczny i zasługiwał na zaufanie swoich potencjalnych klientów musisz być też sobą, nikogo nie udawać. Każdy może odnieść w tej branży ogromny sukces właśnie na ,,byciu sobą’’. Jak napisał Jakub B. Bączek, Trener mentalny o tej książce : ,, Książka Joanny Gdaniec jest nie tylko inspirująca, ale i dokładna w opisywaniu procesu podnoszenia sprzedaży. Polecam zakup tej książki nie dlatego, że potrafię sprzedawać, ale dlatego, że Ty lubisz kupować rzeczy dobre. A ta książka jest bardzo dobra. Grzech nie przeczytać! ‘’ . Polecam swojemu zespołowi nie tylko tę książkę ale również mentoring Joanny Gdaniec, gdyż jest niesamowita w tym co robi

Czwartą książką, którą polecam jest książka ,,Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi’’ Dale Carnegiego oraz druga część tej książki ,, Jak na zaufaniu budować dobre relacje z ludźmi’’. Tak naprawdę ja zaczęłam od przeczytania tej drugiej części, bo nie wiedziałam o istnieniu tej pierwszej. Przeczytałam ją od deski do deski w 3 dni i jest to książka, do której wracam najczęściej! Mam też ją w wersji ebooka, oraz audiobooka. Uważam, że warto czytać ją wielokrotnie, gdyż za każdym razem odkrywam w niej coś innego. Zdolność nawiązywania i ocieplania relacji z ludźmi jest kluczowa, by robić ten biznes co najmniej dobrze. Ciekawe jest to, że każda rada zawarta w tych dwóch książkach wydaje się nam oczywista. Wiedza o życiu, człowiecza mądrość tkwią w naszej podświadomości. Sztuką jest wydobycie tej mądrości i zastosowanie w działaniu. Niewielu to potrafi. Carnegie tak . Po mistrzowsku! Osobiście dzięki niej dowiedziałam się jakim człowiekiem chcę być. Jak stać się osobą lubianą, charyzmatyczną, optymistyczną… wiecie taką osobą, która jak wchodzi do jakiegoś pomieszczenia to wszyscy się uśmiechają.

Wskazówki zawarte w tej książce wpłyną na postrzeganie Ciebie w oczach innym i stawanie się coraz lepszą wersją siebie. Jeśli chcesz mieć przyjaciół, otaczać się szacunkiem , podziwem i chcesz stać się osobą, za którą pójdą inni – koniecznie musisz mieć i pierwszą i drugą część ! Największą zmianę siebie odkryli we mnie moi bliscy właśnie podczas studiowania tych książek. Polecam wszystkim, tym, którzy mają problemy z relacjami z innymi ludźmi lub nie widzą jak stać się osobą bardziej entuzjastyczną i najzwyczajniej w świecie lubianą. 

Te pozycje dały mi najwięcej ! To właśnie te książki ukształtowały mnie na dobrego lidera. Dzięki nim mam pewność siebie, jestem lubiana, szanowana i stałam się przykładem do naśladowania w swoim zespole. To dzięki nim zdobyłam różne nagrody w konkursach sprzedażowych . To do nich zasiadam kiedy mam chwile słabości. Polecam je i rozdaję je każdemu kto do mnie dołącza . Prócz nich również polecam inne pozycje takie jak :  • ,,Bądź PRO’’ Erica Worrie

  • ,,21 cech skutecznego lidera’’ Johna C. Maxwella

  • ,,Formuła wpływu’’ Chrisa Brogana i Julien Smith

  • ,,Miej wyje**na będzie Ci dane’’ dr. Katarzyny Czyż
  • ,,Myślenie Pytaniami’’ Marilee Adams 

  • ,,Być liderem’’ Johna C. Maxwella
  • ,,Efektywny Biznes’’ Ingi Bielińskiej i Zofii Jakubczyńskiej 

Każda z nich jest kopalnią inspiracji, wiedzy, motywacji i wskazówek na temat tego jak stać się dobrym sprzedawcą,wspaniałym liderem, osobą lubianą oraz jak stawać się coraz bogatszym mentalnie i mieć grubszy portfel. Jeśli przeczytasz którąś z nich koniecznie daj znać w komentarzu : Jak wrażenia?

 

Miłej lektury i przede wszystkim owocnego wdrażania ich w życie. 

Dzięki Temu Poradnikowi :

  •  Będziesz bardzo skoncentrowany na swoim celu
  •  Nawet kilkakrotnie przyśpieszysz tempo twojego biznesu

Wpisz adres email i pobierz teraz

 Anna Gurtowska
Latest posts by Anna Gurtowska (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *