Jesteś tym, co słyszałeś będąc dzieckiem!

Każdy z nas jest kimś wyjątkowym, każdy z nas jest najważniejszą osobą chodzącą po tym świecie — Ale czy każdy o tym wie?

Gruby, Chudy, Brzydki, Ładny, Mądry, Głupi, Niski, Wysoki są jedynie SŁOWAMI, jakimi określamy osoby, patrząc na nie z zewnątrz. Możesz być, najpiękniejszą i najmądrzejszą osobą w towarzystwie, a w środku będziesz odczuwać bezradność i pogardę do samej siebie.

Zauważyłeś pewnie, że często jest tak, że Piękna, z reguły wykształcona kobieta z dobrego domu nie potrafi przyjąć komplementu? Patrząc na siebie, nie czuje się szczęśliwa. Dlaczego bywa też tak, że nie specjalnie piękna, grubsza dziewczyna z biednego domu ma uśmiech na twarzy i emanuje szczęściem?

Oczywiście wydawałoby się, że bogaty musi być szczęśliwy i pewny siebie, a biednemu nic nie pozostaje tylko narzekać.

Wierzymy również, że jeśli ktoś pochodzi z wykształconej rodziny to i on musi pójść w tę stronę, natomiast dzieci z biednych domów nie mają szans na lepszą pracę, podróże i dobre życie.

Jeśli tak myślisz to mam dla Ciebie ważną wiadomość — BZDURA

To wpajają nam dorośli, kiedy jesteśmy dziećmi.

Nie ma reguły na to, jak wyglądamy ani skąd pochodzimy, ważne jest to, co przez całe życie słyszymy na swój temat od rodziny, w szkole od nauczycieli czy od rówieśników.

Będąc dzieckiem, wpatrujemy się w rodziców i widzimy w nich autorytet. Wszystko, co robią i mówią, jest dla nas święte i bardzo ważne dla naszego rozwoju.

Jeśli rodzice poświęcają nam uwagę, bawią się z nami, doceniają, mówią nam, jacy jesteśmy doskonali i ważni to budują w nas poczucie bezpieczeństwa. Budują w nas silny most, po którym bez strachu będziemy stąpać przez życie (no może nie bez strachu, ale z odwagą do zwalczania lęku mimo przeszkód).

Nauczyciele również mają wpływ na nasze przekonania, nie tylko na swój temat, ale i na nasze przyszłe decyzje życiowe — w końcu spędzamy w szkole dużą część naszego życia.

Kiedy mają do nas odpowiednie podejście i traktują uczniów na równi, to również dokładają swoją cegiełkę do naszego stabilnego, mocnego mostu życia.

I tak idąc przez życie, mamy w sobie siłę i odwagę do podejmowania trudnych decyzji. Jesteśmy otwarci na nowe znajomości, potrafimy przyznać się do błędu, a życzliwość jest dla nas rzeczą naturalna.

A co kiedy jest całkowicie odwrotnie i rodzice nie mają dla nas czasu kiedy jesteśmy dziećmi?

Ciągle pracują, często spożywają alkohol, odsyłają do pokoju, bo przecież mamy dużo zabawek, kupują nową grę w ramach braku czasu. Co, kiedy przynosząc gorszą ocenę ze szkoły, słyszymy: Jesteś do niczego! Idiota! Jesteś głupi i nigdy żadnej dobrej pracy nie znajdziesz! Ty nieuku! Wstydzę się za Ciebie… i wiele innych.

Zazwyczaj w szkole też wtedy bywa gorzej, nasze zachowanie nie do końca jest poprawne, co zwala na nas lawinę nieszczęść. Nie mamy znajomych lub mamy złe towarzystwo, nauczyciele nami gardzą i często docinają. W domu jest coraz gorzej, a w dorosłym życiu most, po którym stąpamy, nie jest stabilny, ani wytrwały, kruszy się, a my boimy się podjąć lepszą pracę, poniżamy innych ludzi, zachowujemy się dokładnie tak, jak zostało nam to wpojone.

Bywa też po prostu tak, że stajemy się tym, kim słyszeliśmy, że się staniemy — Czyli Nikim! I lądujemy na ulicy.

Oczywiście każdy jest inny i nie zawsze kończy się to tak źle, ale możemy być tykającą bombą zegarową i pewnego dnia po prostu nie dać rady.

Będąc dorosłą osobą, nie jest już tak łatwo zmienić poglądy oraz myślenie na swój temat.

To, jak widzą i co o nas mówią inni, ma na nas ogromny wpływ.

Jeśli nie do końca czujemy się szczęśliwi z życiem, jakie mamy to każda, nawet najmniejsza negatywna uwaga w naszą stronę może spowodować lawinę negatywnych emocji i sytuacji.

Dlaczego tak się dzieje ?

Bo zaczynamy się skupiać na tym, co słyszymy. Analizujemy i zaczynamy wierzyć, że jesteśmy beznadziejni. Zostało to w nas zasiane wcześniej.

Wierząc, że tak jest, zamykamy się w sobie i zazwyczaj cofamy się, pogrążając się we własnym bólu i bezradności.

Mam dobre wieści!

Możesz zmienić swoje myślenie, mimo że nie było Ci łatwo w życiu! – Czytaj dalej.

Pokochaj siebie TU i TERAZ, a jutro zacznie się zmieniać na twoją korzyść.

Rób codziennie COŚ dla siebie, coś, co przybliży Cię do Celu. Idź na spacer, przeczytaj książkę, posłuchaj ulubionej muzyki.

Pokochaj swoje ciało bez względu na to, do jakiego stanu je doprowadziłaś. Możesz je zmienić TERAZ, metoda małych Kroczków. Zapisz się na siłownię, odstaw gazowane napoje, ogranicz chleb.

Zmień cudze przekonania na swój temat, wymień je nowymi. Mów do siebie głośno, że jesteś idealna, piękna, mądra itd. 

Kłamstwo wypowiedziane 100 razy, staje się prawdą, a prawda wypowiedziana 100 razy, staje się  rzeczywistością.

 Wszystkie te małe rzeczy powolutku zaowocują, a w momencie, kiedy TY SIEBIE pokochasz — zaczniesz chcieć tej miłości więcej, a inni to dostrzegają i przyciągniesz do siebie odpowiednich ludzi.

Teraz już wiesz, że na większość swoich przekonań nie miałeś wpływu, będąc dzieckiem. Mając tę wiedzę dziś, możesz odmienić swoje życie i pójść o krok dalej.

Teraz już nie możesz obwiniać nikogo poza sobą, bo to Ty jesteś kreatorem swojego życia. Dorośli wpoili Ci coś, w co możesz wierzyć, bądź, coś, co możesz zmienić.

Co wybierasz?

Ps. Pochodzę z biednego domu, gdzie ojciec miał mnie za NIC, a nauczycielka wypowiedziała jedno, bardzo ważne zdanie, które przyczyniło się do tego, kim jestem teraz: ,,Z urodą i zachowaniem nadajesz się tylko do burdelu” (Byłam wtedy w gimnazjum i nawet się jeszcze nie całowałam) Miałam przekonanie, że jestem gorsza od innych, ale przysięgłam sobie, że podbije świat i udowodnię wszystkim, że mimo gorszego startu mogę wszystko.

Pamiętaj! To Ty decydujesz i wybór należy do Ciebie.

Dziękuje za przeczytanie tego, co pisałam sercem i jest mi niezmiernie milo, że jesteś. Jak oceniasz ten artykuł? Podziel się swoja opinia w komentarzu.

 

2 Replies to “Dlaczego w Siebie nie Wierzysz?”

 1. Szacunek za to że podzieliłaś sie swoimi doswiadczeniami w tym wpisie.
  Mam podobnie, rodzina twierdzi że będe NIKIM!
  Jestem głupi, bezwartosciwy, leniwy etc.
  Tyle prawdy o ktorej rodzice powinni wiedzieć.
  Nietety ignorancja jest wyższa.
  Piszesz swietne artykuły ;D

  1. Dziękuje za Twój komentarz. To co twierdzą inni to ich myśli, Ty masz swoje i ich się trzymaj.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *