Błędy i porażki są jednym z ważniejszych pierwszych etapów, przez które początkujący marketer musi przejść, jeśli chce odnieść sukces w Marketingu Sieciowym. Niestety, większość osób odpada już na początku tej drogi, bądź nawet nie podejmuje próby przystąpienia i zapoznania się z tym modelem biznesu. 

Dlaczego? To proste! Boją się, że im nie wyjdzie lub słuchają opinii osób, którym właśnie nie wyszło… 

Dlaczego nie wyszło? Bo nie uczyli się na błędach, bali się porażek, bo po prostu przy pierwszym ,,NIE,, zrezygnowali.

Żeby zrozumieć dlaczego porażki są nam potrzebne, a jakich błędów możesz uniknąć musisz poznać trzy osobowości występujące z MLM.

Pozer — Jak sama nazwa wskazuje, lubi stwarzać pozory, nie posiada wiedzy, a mimo wszystko wie najlepiej, szuka ,,głupszych od siebie,,. 

Pozer traktują MLM jak los na loterii, który da mu wygraną, siedząc na kanapie i czekając na wyniki… Najczęściej właśnie tacy ludzie odpadają w pierwszym miesiącu i to oni mówią innym, że MLM nie działa, że to ściema.

Amator — Dołącza do biznesu i opiera się na szczęściu, koncentruje się na szukaniu drogi na skróty (znajdę dwie, trzy osoby i one doprowadzą mnie do sukcesu). 

Szybko okazuje się, że drogi na skróty nie ma, a żeby odnieść sukces trzeba być konsekwentnym w działaniu i być wytrwałym. Takie osoby albo z amatora (tak jak ja) wejdą na ścieżkę profesjonalisty, albo również odpadną w ciągu kilku miesięcy.

Profesjonalista — Wie, że aby osiągnąć sukces musi posiąść odpowiednie umiejętności tj, zapraszanie, prezentowanie, dopinanie sprzedaży.

 Profesjonalista posiada pasje, cele, marzenia i dąży do ich realizacji, jest pełen entuzjazmu, rozumie to, że samo się nic nie zrobi i trzeba poświecić odpowiedni czas oraz się zaangażować.

 

Jeśli jesteś osobą, która dopiero się przygląda i myśli o marketingu sieciowym, lub jesteś na początku tej drogi i być może zastanawiasz się, dlaczego nie masz efektów, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Jak już wspomniałam porażki i błędy są bardzo ważne, kiedy ich nie doświadczamy, nie uczymy się i w efekcie nie idziemy dalej.

PODSTAWOWE BŁĘDY I PORAŻKI:

 

1)SPAMOWANIEWystrzegaj się jak ognia

Pamiętaj, że po drugiej stronie masz żywego człowieka, który czuje i myśli, a ,,kopiuj-wklej,, tej samej wiadomości z wszystkimi informacjami na temat propozycji plus wysłanie prezentacji to cios poniżej pasa. Włóż serce w to, co robisz i poświeć temu czas. Zapytaj o potrzeby drugiej osoby, zbadaj teren i naucz się wyczuwać moment, kiedy możesz ,,wyskoczyć,, z propozycją dołączenia.

Nie dziw się, że na 20 wysłanych wiadomości nikt Ci nie odpisze, lub da Ci do zrozumienia, SPADAJ… 

Kiedy spamujemy, to nie tylko my o tym wiemy, ale druga strona również to czuje.

Buduj relacje, zasiewaj ziarenka, a za jakiś czas będziesz zbierać plony.

2) NAJPIERW Się Nauczę, A Później Będę DZIAŁAĆ

Kolejnm błędem, który większość osób popełnia to poczucie, że muszą najpierw wiedzieć, a później działać… Naprawdę, rozumiem, że warto mieć jakaś wiedza na temat, który chcesz przedstawić potencjalnemu partnerowi biznesowemu, ale za zdobywanie wiedzy firma Ci nie zapłaci.

Uczymy się przez praktykę. Tak jak w sporcie, sztuce, teatrze i wszędzie indziej uczymy się, praktykując, a teorie możemy pochłaniać w międzyczasie.

3) Brak planu — chaotyczność

Nie wiesz, od czego zacząć i co robić najpierw, a co później? 

Sportowiec, żeby nauczyć się profesjonalizmu, musi mieć PLAN. Nie musi go tworzyć, bo plan już jest, tylko trzeba go wdrożyć w życie.

W marketingu sieciowym jest podobnie i aby odnieść sukces również musisz mieć plan… Kup sobie kalendarz, Usiądź z osobą, która zaprosiła Cię do biznesu i poproś o plan działania, ona go zapewne ma. 

Powiedz, ile czasu możesz poświecić na działania i sobie to zapisz.

Jeśli masz godzinie dziennie, to wykorzystaj ją na maksa, podziel ją na 4 części (Lista kontaktów, Budowanie relacji, Zapraszanie, Zamykanie/dopinanie) i systematycznie, codziennie realizuj swoje plan.

4) Nie lubię się pokazywać w sieci

Jak nazwa wskazuje Marketing sieciowy robimy głównie w sieci ( FB, Instagram, Linkedin i wiele innych portali). Nie można odnieść sukcesu w MLM, nie pokazując się w sieci, jest to niemożliwe. Zanotuj to sobie!

Po pierwszezmień zdjęcie profilowe na FB, pokaz uśmiechniętą buzie, daj ładne zdjęcie w tle np, swoja pasje,. Ludzie mają Cię widzieć, jeśli mają do Ciebie dołączać.

Po drugie zacznij dawać jakiej wartości na tablicy, a nie zdjęcia z imprez. Zacznij powoli, krok po kroczku, rób to wszystko w swoim tempie, ale rób, bo inaczej nie będziesz wiarygodny i nie będziesz mieć efektów.

5)Nie umiem, nie wiem jak

MLM jest dla Ciebie nowy, to zrozumiale, że jeszcze nie potrafisz rekrutować, ale nie nauczysz się tego, jak nie zaczniesz informować ludzi o swoim projekcie. 

Nie bój się porażek, nie bój się odmowy, bo tylko w ten sposób pokonasz swoje blokady i lęki. 

Statystycznie na 10 osób 1 wejdzie do biznesu, więc odmowa jest rzeczą naturalną w marketingu sieciowym.

Pamiętaj, że im więcej będziesz rozmawiać z ludźmi, tym szybciej nauczysz się profesjonalizmu. 

6) Brak wytrwałości

Nikt nie mówi, że będzie łatwo, nikt nie obiecuje, że klienci spadną Ci z nieba i będziesz bogaty. Wszystko wymaga czasu, zaangażowania i wytrwałości.

 Pamiętaj, że każdy zaczynał z miejsca, w którym jesteś Ty, ale to Ty decydujesz czy osiągniesz sukces w MLM czy nie. Ścieżki są juz przetarte, jest bardzo dużo poradników, artykułów odnoście tej branży, które możesz przeczytać na naszym blogu, wiec wystarczy się zapoznać i omijać te najgorsze błędy.  

Kiedy działamy i nam nie wychodzi, to się uczymy, cala czas ulepszamy, korygujemy i stajemy się każdego dnia lepsi, ale tylko i wyłącznie, jeśli Działamy.

 

DZIĘKUJE za przeczytanie, koniecznie podziel się czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny.

One Reply to “BŁĘDY I PORAŻKI w MLM -nie bój się porażek, omijaj błędy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *