Większość ludzi, którzy podejmują współpracę z jakąś firmą marketingu sieciowego popełnia ten sam błąd, a mianowicie – okleja się marką tej firmy. Nie ma w tym niczego złego jeśli chcesz tylko zarabiać z marży na sprzedaży produktów tej firmy. Jeśli jednak chcesz tworzyć sieć ludzi chcących zarabiać – nie tędy droga. Z wiadomej przyczyny : 

Ludzie będą się przyłączać do Ciebie, a nie do firmy, z którą współpracujesz. To Ty jesteś ich drogowskazem. Ty jesteś ich nauczycielem. Ty będziesz ich prowadzić po tym biznesie i dlatego to właśnie Ty musisz zasłużyć na ich zaufanie . Ty, a nie firma do której dołączyłeś. 

Jak zatem zautomatyzować swój biznes MLM bez oklejania się nazwą firmy?

ZBUDUJ SWOJĄ OSOBISTĄ MARKĘ.

W dzisiejszych czasach, by zbudować markę własną wystarczy pomysł na siebie i dostęp do Internetu. W dobie Facebooka, Instagrama i Likedin w szybki sposób możesz stać się ekspertem w swojej branży w oczach internautów. Wystarczy, że twój osobisty profil będzie reklamą twojej osoby, twoich usług i będzie dawał ludziom wartość. 

TYLKO JAKĄ WARTOŚĆ JA MOGĘ DAĆ ŚWIATU?

Najlepiej taką, która wiąże się z Twoją pasją. To musi być temat, który Cię nie męczy, o którym możesz gadać godzinami i będzie Ci sprawiał radość. Każdy z nas ma jakieś pasje. 

Wiem co teraz myślisz … A co ma piernik do wiatraka? Wielu ludzi nie rozumie, że każdą pasję można połączyć z budowaniem biznesu. Czy jesteś księdzem, czy policjantem – nieistotne! Czy kochasz biegać, czy skakać na bungee – też nie ma znaczenia. Ważne jest, by twój profil osobisty opisywał Cię bardzo dokładnie. Pokazuj siebie, swoje hobby, to w czym jesteś dobry i to co kochasz. Transparentność jest kluczem do zaufania twoich potencjalnych partnerów biznesowych. Bez zaufania nie zdobędziesz klientów – a jeśli jednak , to nie na wieki wieków. 

Pomyśl, o czym chciałbyś pisać? W jakim temacie mógłbyś edukować swoich czytelników? W czym jesteś naprawdę dobry? Niestety część z was po odpowiedzeniu sobie na te pytania powie : Ktoś już to zrobił.

Zacytuję tu fragment dzisiejszego maila od Magdaleny Pawłowskiej :

“Ktoś już to zrobił.”

To zdanie jak mantrę powtarza sobie wiele osób z pomysłem na swój biznes online. Ktoś już zrobił kurs o tym temacie. Ktoś już zaczął robić konsultacje o konkretnym problemie.

Przecież nie chcesz być kolejną osobą, która robi te same rzeczy, prawda?! Musisz wymyślić coś przełomowego, na co do tej pory nikt nie wpadł.

Błąd! OGROMNY BŁĄD!

Nie znam żadnej dziedziny ani branży, która jest już tak przesycona kursami i ekspertami, że nie ma miejsca na kolejną osobę z nowym punktem widzenia! Ani dziedziny, w której nikt nic nie robi i jest dziewiczym rynkiem. Dlatego sugeruję Ci:

Nie bądź kolejną osobą, która porzuca swoje pomysły, talent, doświadczenie i wiedzę, bo ktoś kiedyś coś zrobił! Nikt nie ma monopolu na kursy online. Nikt nie obsłużył wszystkich klientów z konkretnym problemem lub potrzebą. Konkurencja jest zawsze lub pojawi się minutę po Tobie ale teraz to nie ma znaczenia.

Teraz liczy się to, że:

 • Twoje unikalne spojrzenie jest potrzebne na rynku – wciąż wiele osób zmaga się z wyzwaniem, na który masz rozwiązanie.
 • Możesz zacząć budować swoją markę osobistą i zgromadzić społeczność.
 • Możesz stworzyć info produkty w domowym zaciszu.
 • Możesz zarabiać na nich każdego dnia, nawet podczas lockdown, zajmując się dziećmi na domowej edukacji lub kiedy Twój biznes stacjonarny jest obecnie w trudnej sytuacji!

Od czego zacząć budowanie swojej marki?

Przede wszystkim zdecyduj się na jeden rodzaj socjal mediów. Błędem jest tracenie czasu na wszystkie kanały. Skup się na jednym i stwórz z niego swoją wizytówkę. Skupmy się na facebooku, który jak na razie bije na łopatki inne SM. 

 

Zacznij od sesji zdjęciowej. Najlepiej jak zafundujesz sobie kilka profesjonalnych zdjęć od fotografa. Jeśli jednak nie chcesz inwestować pieniędzy to po prostu zorganizuj dobre światło, dobry aparat , choćby w telefonie i znajdź kogoś kto popstryka Ci trochę fotek. 

Dobra rada ! 

Zdjęcia są potrzebne tak naprawdę cały czas. Poświęć sobie jeden dzień w tygodniu na taką sesję. Osobiście z mężem regularnie raz w tygodniu robimy sobie godzinkę przebieranek i bawimy się w fotografów. Robimy sobie zdjęcia z telefonem w dłoniach, przy pracy na komputerze, ale również takie , na których widać nasz styl życia, czyli spacer z rodziną po lesie, wspólny czas z dziećmi , w godzinach, w których normalni śmiertelnicy siedzą na etacie. Robimy screeny ekranów pokazujące wyniki naszej pracy z ostatniego tygodnia. Później przez cały najbliższy tydzień zostaje nam już tylko udostępniać każdego dnia zdjęcia. Dzięki temu już od rana mam piękne zdjęcie, które mogę ubrać w merytorycznego posta na facebooku – a tak naprawdę nie zdążyłam nawet jeszcze ubrać kapci i leżę w łóżku z kawką i rogalikiem. 

Druga dobra rada! 

Do zdjęcia są potrzebne teksty. Nie każdego dnia mamy czas i pomysły na to, co możemy napisać w poście. Dlatego też kolejną godzinę w jeden dzień w tygodniu poświęć na inspirację. Nazywam to ,,ściągawką’’ . Wpisuję w google frazy typu : MLM, biznes online, marka własna, dochody pasywne, motywacja, zmiana życia , zarabianie online, blogowanie i jeśli jakiś tekst mnie zainspiruje robię screena ekranu. To samo robię z książką. Biorę kilka książek do ręki. Otwieram na rozdziałach, które mnie ciekawią i o których z łatwością sama mogłabym napisać i robię zdjęcie fragmentów tekstu z książki. Później każdego dnia łącze w całość jedno ze zdjęć i kawałek tekstu, który tylko przerabiam na swój sposób. Tak właśnie tworzę świetne, sprzedażowe posty na facebooku, które zajmują mi chwilkę. Przyznam się, że najdłużej zajmuje mi wyszukiwanie i wklejanie odpowiednich emotikonów do tekstu.

Życzę Ci, by Twoje wyzwania z tworzeniem wartościowych treści również wiązały się tylko z doborem emotek 🙂 

ZDJĘCIE PROFILOWE I ZDJĘCIE W TLE.

Od tych dwóch zdjęć każdy powinien zacząć. Zdjęcia powinny być wyraźne. Powinny przedstawiać Ciebie, a nie twojego psa, kogoś innego lub kwiatka, czy krajobraz. Jeśli chcesz zdobyć zaufanie – musisz się pokazać z jak najlepszej strony. Ta strona to Twój uśmiech, Twoje oczy i to czym możesz się podzielić ze światem. Dlatego przy dodawaniu zdjęcia profilowego warto stworzyć tzw. ,,stronę o mnie’’, czyli napisać tam czym się zajmujesz, co kochasz, o czym będziesz pisać na tym facebooku i dlaczego warto Cię odwiedzać. Na zdjęciu w tle warto też dodać, krótkie frazy opisujące twoją dziedzinę, np. zdrowie, rozwój osobisty, biznes online itd. 

 

Pod każdym zdjęciem postaraj się o dobry biogram. Teksty typu ,,Szlachta nie pracuje’’ nie przyciągną Ci klientów. 

A CO Z TĄ AUTOMATYZACJĄ?

Kiedy już Twój profil osobisty nabierze barw i jasno będzie określał czym się zajmujesz i w czym możesz pomóc innym ludziom – postaw na ZBIERANIE LISTY ! 

Jest wiele sposobów na zbieranie listy i automatyczne wysyłanie wiadomości do wszystkich osób zapisanych na listę jednocześnie. Dziś opiszę wam jeden ale za to według mnie najlepszy, bo nigdy nikt Ci tego nie zabierze. Raz stworzona lista zawsze pozostanie Twoja. Ten sposób to LISTA MAILINGOWA . 

O tym, dlaczego warto budować listę mailingową pisaliśmy na naszym blogu ( klikij w obrazek, by przejść do artykułu)  

Natomiast w filmiku poniżej pokazujemy :

 • Czym jest autoresponder?
 • Od czego zacząć budowanie listy mailinowej
 • Jak stworzyć nową listę mailingową w Getall
 • Darmowe banki grafik
 • Tworzymy profesjonalną okładkę Lead Magnet w formie 3D darmowymi metodami

Do wysyłania malingów potrzebny Ci autoresponder. 

Czym jest Autoresponder?

Autoresponder to narzędzie do wysyłania maili. Działa to w ten sposób, że system wysyła napisaną przez Ciebie wiadomość mailową do wszystkich osób zapisanych na listę jednocześnie. Niezależnie od tego, czy na Twojej liście jest 10 , 100 czy 1000 000 osób jedna wiadomość idzie do wszystkich w jednej chwili. Dzięki czemu oszczędzasz czas, który możesz poświęcić na inne działania. 

 Na filmie przedstawiamy wam platformę Getall, która posiada wiele funkcji. Za jej pomocą nie tylko wysyłamy mailingi ale również tworzymy tzw. Fallo-upy, czyli wiadomości e-mail, które można wysyłać dowolnego dnia i o dowolnej godzinie. Powiedzmy, że najwięcej czasu na tworzenie wiadomości masz w sobotę, bo od poniedziałku do piątku pracujesz gdzieś na etacie i nie możesz codziennie wysyłać wiadomości do osób zapisanych na Twoją listę mailingową. Wiesz, że trzeba to robić, by kontakty z potencjalnymi klientami były cały czas ,,ciepłe” i żeby cały czas budować więź z klientem i zdobywać jego zaufanie. Możesz w takim wypadku skorzystać z opcji ,,Fallo-upów”. Oznacza to, że możesz napisać kilka wiadomości w dzień wolny od pracy i ustawić je w formie kolejki wiadomości. Na każdy dzień tygodnia ustawiasz wysyłkę łącznie z ustawieniem dokładnej godziny. W ten sposób podczas , gdy Ty pracujesz i zarabiasz pieniądze lub też kiedy jesteś na wakacjach i opalasz się właśnie pod palmami – autoresponder pracuje za Ciebie. Można powiedzieć, że jest to Twoja osobista sekretarka. Zbiera też statystyki, dzięki czemu możesz analizować , które wiadomości są najczęściej otwierane przez Twoich subskrybentów oraz nawet będziesz wiedział jakie linki otwierają najczęściej.

Getall to również gotowe szablony stron przechwytujących, które pokażemy na kolejnym filmiku. Prócz tego możesz korzystać również z generatora ofert i wielu wielu innych opcji, które sprawią, że Twój marketing będzie zautomatyzowany.

Dlaczego, więc nie spróbować?

Kiedy regularnie będziesz dzielić się z listą mailingową swoją wiedzą to zdobędziesz zaufanie swoich subskrybentów. Wtedy właśnie co jakiś czas możesz wysłać im propozycje współpracy w biznesie opartym o MLM. Jak? Na zasadzie ankiety. O tym jak to zrobić będzie kolejny artykuł. Podoba Ci się ten pomysł? Daj znać w komentarzu, czy artykuł okazał się przydatny i czy chciałbyś nauczyć się takiego działania.

Pamiętaj, że jesteśmy tu po to, by Ci w tym pomóc. 

Zautomatyzuj swój biznes i spraw, by to ludzie przychodzili do Ciebie, a nie na odwrót. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na żadną współpracę z firmą opartą o marketing sieciowy, a bardzo chciałbyś spróbować – daj znać. Pomożemy.

Powodzenia. 

Dzięki Temu Poradnikowi :

 • Wypracujesz w sobie nawyki potrzebne do odnoszenia sukcesów w każdym biznesie.
 • Będziesz bardzo skoncentrowany na swoim celu
 •  Nawet kilkakrotnie przyśpieszysz tempo twojego biznesu

Wpisz adres email i pobierz teraz

 Anna Gurtowska
Latest posts by Anna Gurtowska (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *