,,Jak Cię widzą, tak Cię piszą’’ – znasz te powiedzenie? To samo dotyczy naszych profili w Socjal Medach. Jeśli się ukrywasz, jeśli nie wstawiasz swoich zdjęć lub wizualnie nie przedstawiasz tego, czym zajmuje się Twoja Marka – TO CIĘ NIE MA ! A przynajmniej nie istniejesz w oczach internatów jako ekspert w swojej dziedzinie. Nie masz też wówczas zaufania swoich odbiorców. Jak więc sprawić, by było inaczej? Jak wyróżnić się na tle konkurencji tak, by ludzie chętnie odwiedzali Twój profil i kupowali Twoje produkty i usługi?

Postaw na Transparentność

Transparentność jest głównym czynnikiem tego, że ludzie chętnie odwiedzają Twój profil, polecają go innym i Cię lubią. Bez pokazywania siebie, swojej marki, swojej wiedzy i wartości jakie dajesz Ty sam i Twoja firma – nie zdobędziesz zaufania! Nikt kto odwiedzi Twój profil, nie uwierzy samym słowom. Tak więc :

Pokazuj, czym się zajmujesz, kim jesteś i jakie masz wyniki . 

Cyferki mówią same za siebie. Jeśli pochwalisz się od czasu do czasu tym co osiągnąłeś – pozytywnie to wpłynie na opinie na Twój temat. W budowaniu silnej marki nie ma miejsca na skromność. Pokaż następnie drogę jaką musiałeś przejść, by ten wynik osiągnąć. Jakie szkolenia, kursy musiałeś odbyć, by nabyć wiedzę, która dała Ci możliwości osiągnięcia tych efektów? Człowiek, który czyta książki, szkoli się, rozwija – ma większe uznanie i szacunek – niż ten, który np.,, swoją firmę i majątek ’’ otrzymał w spadku , zgodzisz się ze mną? 

Tak więc pokaż, że sam doszedłeś do tego co masz i co doprowadziło Cię do tego wszystkiego? Pokazuj - znaczy ,,Stwórz obraz’’ .

Jeden obraz przedstawia więcej niż tysiąc słów. Jesteśmy tak skonstruaowani, że nasz mózg szybciej i lepiej odbiera obrazy niż dźwięki. Lepiej je też zapamiętuje. Dlatego tak ważne jest, by samo zdjęcie profilowe rzucało się w oczy i wyróżniało. Zdjęcie profilowe pokazuje się Twoim odbiorcom przy każdym pozostawionym komentarzu, lajku, czy w każdej napisanej wiadomości prywatnej. Warto więc zadbać o to, by było ono wyraźne. Niech dobrze przedstawi to jaką osobą jesteś. Powinno w przybliżeniu pokazywać Twoją twarz, a przede wszystkim Twój uśmiech i oczy.  Ma po prostu przedstawiać Ciebie. Postaw też na jakość zdjęcia. Jeśli sam nie posiadasz sprzętu, który robi naprawdę ostre, jasne i wyraźne zdjęcia – poproś kogoś kto ma lepszy aparat, żeby Ci je zrobił. Niestety powtórzę Jak Cię widzą, tak Cię opisują. Niech Twoje zdjęcie profilowe więc mówi o Tobie w ten sposób , jaki chciałbyś o sobie usłyszeć. 

Dziś jednak nie chcę pisać o zdjęciu profilowym ale bardziej o ważności tworzenia unikalnych grafik i wideo dla Twojej marki. Oryginalne ilustracje ułatwiają wyróżnienie Ciebie i Twojej Firmy oraz Twoich produktów i usług w Socjal Mediach. Dobrze dobrane, mogą odzwierciedlać charakter Twojej Marki oraz jej wizję i misję. Dziesięciokrotnie więcej ludzi czyta z zainteresowaniem posty i artykuły ubrane w obraz lub obraz ruchomy.

Cokolwiek chcesz pokazać - ubierz to w obraz.

Poświęć trochę czasu na naukę tworzenia profesjonalnych zdjęć i wideo dla twojego marketingu. W dzisiejszych czasach internetu i automatyzacji mamy ogromnie dużo narzędzi, które za Ciebie tworzą świetne grafiki i wideo. Nie musisz już iść do fotografa, by zrobić sobie dobre zdjęcie, a potem je przerobić do swoich celów marketingowych. Dobra wiadomość jest też taka, że nie musisz przy tym wydawać pieniędzy. Dzisiaj to wszystko robią za nas gotowe programy. Istnieją narzędzia, które w darmowy sposób przetwarzają twoje nijakie zdjęcie w profesjonalny obraz. Istnieją też gotowe banki zdjęć i wideo, które pozwalają Ci na darmowe pobieranie ich na swój komputer i przerabianie na swój sposób do celów marketingowych.

Nie można pobierać zdjęć bezpośrednio np. z google i używać ich na swoje strony www lub “Socjal Media. Wiele z nich ma nałożone na siebie znaki wodne co już samo w sobie jest oznaczeniem i zastrzeżeniem praw autorskich tego obrazka. Tak więc wpisz sobie w google ,,Darmowe banki zdjęć’’ , a na pewno otrzymasz podpowiedzi na to skąd czerpać inspirację. O tym też pisałam już na www.gurtowscy.pl

A jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat narzędzi do poprawiania jakości zdjęć. Gdybyś chciał nauczyć się obsługi darmowych programów do obróbki zdjęć i tworzenia od podstaw oryginalnych projektów graficznych i wideo to zapraszam tutaj: 

Profesjonalne zdjęcia i wideo do Twojego Marketingu 

Dzięki temu szkoleniu : 

  • Poznasz i opanujesz program do tworzenia profesjonalnych grafik i wideo zupełnie za darmo! 
  • Poznasz najlepsze bazy do pobierania wysokiej jakości zdjęć i wideo, które możesz legalnie wykorzystywać i przerabiać do swoich celów marketingowych. 
  • Nauczysz się poprawiać jakość każdego zdjęcia – za pomocą darmowego programu do modyfikowania zdjęć, z którego korzystają Profesjonalne Studia Fotograficzne .
  • Dowiesz się, czym są Mockupy oraz jak za pomocą kliku kliknięć myszką nanieść swoją grafikę na ekran komputera, telefonu i innych urządzeń. 
  • Nauczysz się jak w 3 sekundy wyciąć tło ze swojego zdjęcia. 

Kliknij tutaj, po więcej informacji

Anna Gurtowska
Latest posts by Anna Gurtowska (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *